Strona główna 0_Slider Powitanie wakacji z Muzeum Kolejnictwa na Śląsku. Atrakcje już w ten weekend!

Powitanie wakacji z Muzeum Kolejnictwa na Śląsku. Atrakcje już w ten weekend!

0

W najbliższy weekend Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na rozpoczęcie wakacji, które zainauguruje cykl weekendowych wydarzeń, które odbywać się będą do końca sierpnia. – Zaplanujcie z nami wakacyjny weekend! – zachęcają przedstawiciele jaworzyńskiego muzeum.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku może się pochwalić jedną z największych kolekcji zabytkowego taboru kolejowego w Polsce. Ponad 140 pojazdów kolejowych – lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagonów oraz innych pojazdów szynowych – zobaczyć można na terenie zespołu dawnej parowozowni w Jaworzynie Śląskiej. Do zwiedzania dodatkowo zachęcić mają wakacyjne atrakcje, jakie zespół jaworzyńskiego muzeum przygotował dla młodszych i nieco starszych miłośników techniki kolejowej.

W najbliższy weekend zapraszamy małych i dużych na wyjątkowe rozpoczęcie wakacji, które zainauguruje cykl weekendowych wydarzeń wakacyjnych. Będziemy się bawić, ruszać i wspólnie działać w rytmie kultowego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”! Zabawę poprowadzi i pomoże poruszyć lokomotywę mistrz słowa, aktor, pedagog dramy Darek Lech z Fundacja Tańca i Kultury Tanecznej „CHOREIA”. Pociąg złożony z prawdziwej lokomotywy parowej (OKi2-27) oraz 5 wagonów towarowych pomieści słonie, żyrafy, 1000 atletów i najprawdziwszą armatę… Animacje prowadzone będą w sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 16.00 – informują organizatorzy.

Jakie wydarzenia będą odbywać się w wakacje w jaworzyńskim muzeum?

 • 26-27 czerwca: rozpoczęcie wakacji z Lokomotywą Tuwima – rodzinna zabawa (godz. 12.00-16.00),
 • 4 lipca: niedziela z klasykami torów – drezynami Warszawa M20 (pokazy w godz. 12.00-14.00),
 • 10 lipca: Nocne Zwiedzanie (godz. 19.00),
 • 17 lipca: „Po prostu po polsku” Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu z wyjazdowym koncertem w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku (godz. 16.00),
 • 24 lipca: Jaworzyna Śląska – Miasto Kolei. Bezpłatny miejski spacer po Jaworzynie Śląskiej (start o godz. 11.00 na stacji kolejowej),
 • 25 lipca: inscenizacja Lokomotywa J.Tuwima – rodzinna zabawa,
 • 1 sierpnia: niedziela z Warszawą M20 (pokazy w godz. 12.00-14.00),
 • 8 sierpnia: inscenizacja Lokomotywa J.Tuwima – rodzinna zabawa,
 • 14-15 sierpnia: weekend z Tomkiem i jego Przyjaciółmi – event dla najmłodszych miłośników kolei,
 • 21 sierpnia: Nocne Zwiedzanie (godz. 19.00),
 • 28-29 sierpnia: DIESEL FEST – Festiwal Lokomotyw Spalinowych na zakończenie wakacji.

/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/

Poprzedni artykułDebata o stanie powiatu świdnickiego już w piątek
Następny artykułNajlepsi z najlepszych z nagrodami