Strona główna Sport Moto Powalczy o utrzymanie prowadzenia w Mistrzostwach Polski

Powalczy o utrzymanie prowadzenia w Mistrzostwach Polski [FOTO]

0

W najbliższy weekend – od 1 do 4 lipca na Torze Poznań odbędą się Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w których o tytuł walczy Damian Lempart. Świdniczanin razem ze swoim zmiennikiem, Michałem Walczakiem-Makowieckim aktualnie jest na prowadzeniu w klasyfikacji Mistrzostw Polski Endurance, w kategorii „Super S Cup”!

Druga runda zawodów zaostrzyła apetyty wszystkich kierowców na poprawę swoich rezultatów, głównie z powodu ogromnej ulewy, która dla wielu kierowców (nie tylko z kategorii pucharu Mini) zepsuła szyki. Szczęśliwie, świdnicki kierowca czuje się bardzo komfortowo w deszczowych warunkach, notując czasy lepsze od swoich rywali nawet o 3 sekundy na okrążeniu, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo w poprzedniej rundzie.

Szczerze, widząc ostatnio co się dzieje z pogodą, ciężko określić na jakie warunki trafimy. Jednak co by się nie działo, wciąż trzeba wykonać tą samą robotę za kierownicą, odpowiednio adaptując się do warunków w sposób natychmiastowy. Poprzedni weekend ułożył się dla nas perfekcyjnie poprzez wygranie kwalifikacji, wyścigu i osiągnięcie najlepszego czasu okrążenia. Mam jednak pełną świadomość, że rywale nie będą odpuszczać do ostatniego metra i taki wynik będzie bardzo trudny do powtórzenia. Grunt to wyciągnąć wnioski z błędów z poprzedniego weekendu, aby móc osiągnąć jeszcze lepszy performance razem z Michałem. Dziękuję po raz kolejny moim partnerom: Delta-Tech Świdnica, RaceArena Wrocław oraz Sparco za kluczowe wsparcie w aktualnym sezonie – komentuje Damian Lempart.

Przybliżony harmonogram zawodów Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań:
– Czwartek: treningi płatne (9:00 – 17:00)
– Piątek: kwalifikacje Endurance (13:30 – 14:00)
– Sobota: wyścig Endurance 2h (16:00 – 18:00)

Więcej informacji odnośnie zawodów można znaleźć na:
https://www.wsmp.pl/
http://superscup.pl/
https://www.facebook.com/lempartracing/

/MDvR/

Poprzedni artykułSześciu świdniczan we władzach DZPR
Następny artykułBardzo szczęśliwa reorganizacja… ŚKPR Świdnica zagra w I lidze regionalnej