Strona główna Sport Piłka ręczna Bardzo szczęśliwa reorganizacja… ŚKPR Świdnica zagra w I lidze regionalnej

Bardzo szczęśliwa reorganizacja… ŚKPR Świdnica zagra w I lidze regionalnej

0

Mimo, że nie udało się w sezonie 2020/2021 wywalczyć bezpośrednio na parkiecie awansu do I ligi, to dzięki reorganizacji rozgrywek, z przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej mogą cieszyć się trzeci w tabeli nowosolanie, czwarci świdniczanie, a nawet piąci legniczanie. Wszyscy mieli sporo szczęścia bowiem rzadkością w sportach zespołowych jest fakt, że awans do I ligi wywalcza aż pięć z trzynastu uczestniczących w rozgrywkach zespołów.

To o czym mówiono od kilkunastu miesięcy wreszcie nabrało realnych kształtów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił ramy reorganizacji rozgrywek ligowych. Od sezonu 2021/2022 będzie pięć, a nie jak dotąd cztery szczeble rozgrywek, a Świdnicki Klub Piłki Ręcznej został promowany z II ligi do nowej dywizji – tak zwanej I ligi regionalnej! W nadchodzącym sezonie w PGNiG Superlidze zagra 14 zespołów. Nowym tworem będzie I liga centralna, która została stworzona z 14 najlepszych drużyn z czterech grup z poprzedniego sezonu w I lidze. Pozostali pierwszoligowcy wraz z najlepszymi drużynami II ligi utworzą cztery grupy I ligi regionalnej. Pod nią znajdą się dwa kolejne szczeble – II liga i III liga.

 

ŚKPR znajdzie się w grupie B I ligi regionalnej wraz z czterema rywalami z poprzedniego sezonu w II lidze: Zewem Świebodzin, Tęczą Kościan, Trójką Nowa Sól i Dziewiątką Legnica, a także dotychczasowymi pierwszoligowcami: Grunwaldem Poznań, GOKiS-em Kąty Wrocławskie, AZS-em Zielona Góra, Borem Oborniki Śląskie, Realem Astromalem Leszno, Olimpem Grodków i Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie. Pełen skład I ligi centralnej i I ligi regionalnej można znaleźć pod linkiem: https://skprswidnica.pl/download/liga%20sezon%2021-22.pdf

 

Jednocześnie Dział Rozgrywek ZPRP informuje, że składy grup mogą ulec zmianie w przypadku odmowy wydania licencji klubowej w danej klasie rozgrywkowej przez Komisarza Rozgrywek ZPRP. Losowanie terminarzy rozgrywek odbędzie się w pierwszej połowie lipca.

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułPowalczy o utrzymanie prowadzenia w Mistrzostwach Polski [FOTO]
Następny artykułJak dobrać modne okulary korekcyjne do kształtu twarzy?