Strona główna Artykuł sponsorowany Jak dobrać modne okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Jak dobrać modne okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

0
Już na początku zakupów warto przyjąć założenia, jakie najważniejsze parametry mają spełniać nasze okulary. Zdecydowanie pomoże nam to wybrać odpowiednie oprawki okularowe spośród bogatej oferty. Rodzajów oprawek jest tak bardzo dużo, dlatego warto zawęzić wybór do indywidualnych potrzeb. Okulary, których będziemy używać do pracy z komputerem, powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną. Jeżeli szukamy okularów do czytania, to nie muszą mieć dużych szkieł. Modne okulary korekcyjne, pasujące do naszego stylu i ulubionych kolorów, podkreślą osobowość i dodadzą uroku.

Modne okulary korekcyjne dobrane do kształtu twarzy
Dobrze dobrane okulary korekcyjne podkreślają kształt twarzy. Najlepsze oprawki do okrągłej twarzy to mocne, ostro zakończone kształty, które kontrastują z owalem buzi. I odwrotnie – kwadratowy kształt twarzy dobrze wygląda w zaokrąglonych kształtach okularów. Idealny kształt twarzy to owalny. Osoby obdarzone idealnym owalem szczęki dolnej nie muszą przejmować się zasadami. Okulary korekcyjne damskie i męskie do każdego kształtu twarzy znajdziemy w bardzo dobrze zaopatrzonym salonie najlepsze-okulary.pl. Sklep z okularami korekcyjnymi pomoże w doborze oprawek online.

Kolor oprawki dobierz do koloru oczu i włosów
Plastikowe oprawki powinny współgrać nie tylko z kolorem oczu, ale również z odcieniem karnacji, a także z kolorem włosów. Szczególnie warto podkreślić, że kolor włosów może być najważniejszy. Warto trzymać się zasady, że kolor oprawek nie powinien gasić urody, tylko ją podkreślać i dodawać jeszcze więcej uroku. Blondynki o zielonych oczach, z delikatną karnacją świetnie wyglądają w odcieniach zgaszonego fioletu i bakłażana. Szatynki zwracają uwagę w czerwonych oprawkach, a dziewczyny w kasztanowych włosach wyeksponują urodę zielonymi i pomarańczowymi oprawkami. Okulary korekcyjne damskie w modnych kolorach podkreślają osobowość i dodają pewności siebie.

Modne okulary korekcyjne dobierz do osobowości
Niemniej ważnym kryterium wyboru jest kształt i grubość oprawy. W tym przypadku warto kierować się własnym gustem i wybrać model zgodnie z temperamentem. Modne osoby sięgają po nowoczesne oprawki z najnowszej kolekcji. Osoba, która lubi skupiać uwagę na sobie, bardzo dobrze poczuje się w ekstrawaganckich oprawkach od znanych projektantów.

Do bardziej stonowanego temperamentu pasują kolory spokojniejsze, łagodne zestawione, a także delikatne ozdoby i ornamenty. Nie znaczy to oczywiście, że takie okulary są mniej atrakcyjne, czy wręcz niemodne. Subtelniej podkreślają urodę i nie przytłaczają delikatnych rysów twarzy. Podsumowując – dobrze dobrane, modne okulary korekcyjne nie powinny dominować w wyglądzie twarzy. Doskonale podkreślą urodę bez zakrywania prawdziwej osobowości.

Zawsze warto zapytać o specjalistów, jakie oprawki dopasować do szkieł i wady wzroku. Fachowa obsługa sklepu z okularami korekcyjnymi chętnie udzieli wszelkich informacji i profesjonalnie doradzi.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBardzo szczęśliwa reorganizacja… ŚKPR Świdnica zagra w I lidze regionalnej
Następny artykułJak pozbyć się myszy?