Strona główna 112 Połakomił się na dwie wiertarki i sprzęt do malowania. Złodziejowi grozi do...

Połakomił się na dwie wiertarki i sprzęt do malowania. Złodziejowi grozi do 15 lat więzienia

0

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali 35-latka, który dokonał kradzieży z włamaniem do piwnicy. Łupem rabusia padły elektronarzędzia. Skradziony sprzęt wrócił już w ręce prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnicy, do której doszło między 29 a 30 maja. Na miejscu mundurowi ustalili, że łupem sprawcy padły elektronarzędzia m.in. dwie wiertarki oraz sprzęt do malowania. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 1000 złotych. Mundurowi w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Odzyskali również skradzione mienie, które trafiło już do swojego właściciela – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. 35-letniemu sprawcy, który działał w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi wyższy wymiar kary, tj. do 15 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak przesadzić kwiaty? Sprawdź, jak możesz to zrobić
Następny artykułZaczarowany świat podwórek powraca. Po raz szósty udowodnią, że lato w mieście nie musi być nudne!