Strona główna Sport Jeździectwo Polacy prowadzą w Pucharze Narodów

Polacy prowadzą w Pucharze Narodów

1

Reprezentacja biało-czerwonych uzyskała najlepszy wynik w rozegranej w piątek próbie ujeżdżenia, pierwszej części jeździeckiego triatlonu w konkursie o Puchar Narodów w WKKW. Zawody Lotto Strzegom Horse Trials odbywają się w Morawie.

Polskę reprezentują: Wiktoria Knap na Quintusie, Jan Kamiński na Jardzie, Michał Hycki na Moonshine oraz Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix. Ta ostatnia para wywalczyła najlepszy wynik w ekipie i trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. – Jestem zadowolony z przejazdu, z wyniku również. Wiadomo, zawsze może być lepiej, ale rezultat jest przyzwoity i jutro walczymy dalej. Myślę, że na trasie crossu jest parę wymagających kombinacji, zobaczymy, jak nam pójdzie – mówi Mateusz Kiempa. Drugą pozycję zajmują Niemcy, a trzecią Szwedzi. W konkursie rywalizuje pięć ekip. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Holender Tim Lips na koniu TMX Herby, druga jest zawodniczka z Niemiec Jule Wewer na Ruling Spirit.

W piątek zakończyły się próby ujeżdżenia w trzech i dwóch krótkich gwiazdkach. W „trójce” prowadzi Niemka Nadine Marzahl na klaczy Vally K, a w „dwójce” Szwedka Louise Romeike na koniu Caspian 15. W próbach terenowych rywalizowali dzisiaj zawodnicy klasy Intro i konkursu kuców. Najlepszy wynik w Intro należy do reprezentantki Niemiec Ricardy Berkenheide na klaczy Belle Jour, a w kategorii kuców do Emilii Vogel z Niemiec na klaczy Tina.

Jutro rozegrane zostaną kolejne próby terenowe, także w konkursie o Puchar Narodów oraz próby skoków przez przeszkody, a w niedzielę podczas finałowych zmagań wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursów.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=8

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułBrud, chwasty, uschnięte kwiaty. Winni wszyscy inni, a poza tym wszystko w porządku [FOTO]
Następny artykułW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu trwa rekrutacja na studia