Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowy klub seniora oficjalnie otwarty

Nowy klub seniora oficjalnie otwarty

0

Malarstwo, taniec, pilates czy wycieczki nordic walking, to zajęcia w których już od kwietnia biorą udział seniorzy z Kraszowic. W środę, 9 czerwca oficjalnie i uroczyście otwarto najmłodszy na terenie Świdnicy klub seniora, który powstał z inicjatywy i na wniosek mieszkańców dzielnicy. Prowadzony jest on przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Klub dysponuje ponad 80-metrową przestrzenią. Będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. W zajęciach uczestniczyć będą osoby, które ukończyły 60 lat, są nieaktywne zawodowo i mieszkają w Świdnicy. – W zajęciach uczestniczą nie tylko mieszkańcy Kraszowic ale także Zarzecza czy Osiedla Młodych, którzy twierdzą, że jest to już wspaniale i ciepłe miejsce, w którym mogą rozwijać swoje talenty i spędzać czas w gronie przyjaciół – mówi Anna Kędzierska-Klęsk, kierownik Klubu Seniora.

Taniec, joga, pilates, warsztaty manualne czy też kulinarne, spotkania z psychologiem – to tylko niektóre z planowanych zajęć, które już odbywają się w Klubie. Nasi seniorzy będą mieli okazję m. in. do nawiązania nowych znajomości, spędzenia czasu w miłej atmosferze, poprawy sprawności fizycznej, rozwijania zainteresowań i nabycia nowych umiejętności – mówi Violetta Kalin, dyrektor MOPS w Świdnicy.

Klub Seniora powstał w mieszczącym się przy ulicy Malinowej budynku dawnej pizzerii. Do przebudowanego obiektu przeniosła się również filia miejskiej biblioteki. Stworzenie wielopokoleniowego centrum kulturalnego na Kraszowicach wyniosło w sumie ponad 1 mln 100 tys. złotych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZaczarowany świat podwórek powraca. Po raz szósty udowodnią, że lato w mieście nie musi być nudne!
Następny artykułPrzebudowa al. Niepodległości. Będzie wycinka drzew, planowane są też nowe nasadzenia