Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie zabiegi w obrębie stóp wykonuje podolog w Szczecinie?

Jakie zabiegi w obrębie stóp wykonuje podolog w Szczecinie?

0

Stopy są jedną z najważniejszych części ciała, dlatego trzeba przykładać dużą wagę do ich pielęgnacji. W przypadku pojawienia się takich problemów jak odciski, wrastające paznokcie czy pękające pięty, należy szukać pomocy specjalisty. Zaniedbanie skóry stóp, stanu paznokci, może doprowadzić do szeregu zmian chorobowych, które będą trudne w leczeniu. W naszej klinice leczenia schorzeń stóp, można poddać się badaniu mykologicznemu oraz ABI, które pozwala określić stosunek ciśnienia skurczowego kończyny górnej do kończyny dolnej.

podolog Szczecin

Jaki specjalista zajmuje się zmianami w obrębie stóp?
Kompleksowe procedury w obrębie stóp przeprowadza podolog w Szczecinie, który korzystając z całego arsenału narzędzi wykonuje ich pielęgnację. Usuwa odciski i stara się skutecznie rozwiązać różne problemy medyczne w ich obrębie. Jeżeli na skórze stóp pojawią się włókniaki lub brodawki podolog do ich usunięcia może wykorzystać metodę elektrokoagulacji, uznaną za najskuteczniejszą. Specjalista posiada doświadczenie w diagnozowaniu schorzeń stóp, współpracuje z lekarzami takich specjalności jak: dermatolog, diabetolog, chirurg i fizjoterapeuta.

Zgłaszając się do kliniki podologicznej, specjalista przeprowadza konsultację, podczas której dokonuje oceny stany skóry stóp oraz paznokci. Przeprowadza wywiad medyczny, aby poznać choroby, na jakie cierpi dana osoba i jeżeli będzie taka potrzeba skieruje do lekarza określonej specjalności.

Jakie zadania wykonuje specjalista w klinice podologicznej?
Całokształt działań składający się na pracę podologa w Szczecinie to: pielęgnacja, usuwanie stanów zapalnych, zabiegi lecznicze w obszarze ran.

Zadaniem podologa jest wykonywanie takich procedur jak:

  • Pedicure medyczny – usuwanie odcisków oraz modzeli, nadmiernego rogowacenia skóry, leczenie pękających pięt
  • Korekta wrastających paznokci, odbudowa paznokci oraz plastyka wałów okołopaznokciowych
  • Leczenie stopy cukrzycowej
  • Leczenie grzybicy stóp, brodawek
  • Zlecenia indywidualnych wkładek ortopedycznych

Jak wygląda pedicure leczniczy?
Pedicure leczniczy wykonywany przez podologa w Szczecinie ma celu pozbycie się różnych zmian w obrębie stopy. Takie problemy pojawiają się z powodu wad wrodzonych, niewygodnego obuwia, nieprawidłowego dbania o stopy. Podolog wykonuje ten zabieg, aby odbudować skórę na stopach oraz paznokciach. Specjalista korzysta z profesjonalnych narzędzi i opracowuje problematyczne obszary. Wyrównuje i wykonuje oszlifowanie płytki paznokcia, dokładnie oczyszcza zmiany z wykorzystaniem odpowiednich frezów. Działaniom medycznym poddawane są również naskórki i wały przy paznokciach.

Odciski i modzele powinny być usuwane tylko przez specjalistę
Podolog w Szczecinie wykonuje zabiegi zmierzające do usunięcia odcisków i modzeli. Jest wyposażony w: skalpel, dłuto i kapturki ścierające, dzięki którym dokonuje ich usunięcia. Jeżeli pacjent posiada zmiany grzybicze, bakteryjne lub wirusowe opracowuje specjalną terapię. Odciski przybierają różną formę od okrągłej do podłużnej, ponadto tworzy się rdzeń, który umiejscawia się w centralnym miejscu stopy. To on odpowiada za dolegliwości bólowe podczas chodzenia, dlatego trzeba jak najszybciej przyjść do podologa na usunięcie tej niekomfortowej zmiany. Odciski umiejscawiają się na podeszwie, na palcach a także między nimi. Natomiast modzele charakteryzują się żółtawą barwą i owalnym kształtem. Te zmiany na stopach nie mają rdzenia i mają charakter rozlany, powodują piekący ból. Podolog do ich usunięcia wykorzystuje skalpel i dłutko, po czym wygładza powierzchnię skóry stopy. Zaleci odpowiednie wkładki, które służą prawidłowemu odciążeniu leczonych miejsc.

/Artykuł sponsorowany/