Strona główna 0_Slider Dronem nad Świdnicą – okolice ul. Parkowej

Dronem nad Świdnicą – okolice ul. Parkowej

0

W ten weekend ponownie zwiedzieliśmy Świdnicę z powietrza. Tym razem zajrzeliśmy z lotu ptaka na ulicę Parkową, Gdyńską i ich okolice. Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Dronem nad Świdnicą”. 

Świdnica to nie tylko Rynek, stadion czy „bloki z wielkiej płyty”. Nasze miasto to również te mniej popularne zakątki z pięknie odnowionymi kamienicami, nowymi inwestycjami, mini strefą handlu czy terenami zielonymi. Jednym z takich miejsc jest okolica okalana przez ulice Gdyńską, Parkową, Hetmańską i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Na tam tym terenie znajdziemy odrestaurowane pokoszarowe budynki, tereny zielone, ogródki działkowe, sztuczne boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę i plac zabaw, a także nowoczesną szkołę specjalną i nowe inwestycje budowlane. Nie wszyscy może pamiętają, ale w miejscu, gdzie teraz powstaje osiedle mieszkalne jeszcze kilka lat temu kopało się w piłkę. Znajdowało się tam boisko należące do klubu Stal Świdnica, który dziś po fuzji z miejscową Polonią nosi dwuczłonową nazwę Polonia-Stal.

W tym obszarze znajduje się również mini strefa, gdzie jest np. piekarnia Pasol-Paco czy Cermag. Poza tym świdniczanie mogą skierować się tam również po to, by naprawić swój samochód. Znajduje się tu centrum warsztatów i hurtowni.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBiało-zieloni okradzeni z punktów! [VIDEO]
Następny artykułJakie zabiegi w obrębie stóp wykonuje podolog w Szczecinie?