Strona główna Artykuł sponsorowany Rehabilitacja Szczecin – zabiegi przywracające sprawność fizyczną

Rehabilitacja Szczecin – zabiegi przywracające sprawność fizyczną

0

Różne problemy zdrowotne prowadzą do zaburzenia sprawności w układzie mięśniowo-szkieletowym. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc specjalistów, którzy posiadają widzę w przywracaniu pełnej lub częściowej sprawności ruchowej. W szczecińskim centrum rehabilitacyjnym wykonywane są różne badania diagnostyczne i wdrażane są metody terapeutyczne, które zawsze dopasowane są do problemów zdrowotnych danej osoby. Dla jak najlepszego usprawniania pacjentów ośrodek korzysta zarówno z metod manualnych, jak i z fizykalnych.

rehabilitacja Szczecin

Zabiegi terapeutyczne dla przywrócenia sprawności ruchowej
Firma świadczącą rehabilitację w Szczecinie posiada na wyposażeniu wysokiej jakości sprzęt, produkty dla indywidualnego zaopatrzenia. To wszystko służy pacjentom do walki o swoją sprawność fizyczną.

Metody rehabilitacyjne z jakich korzysta centrum:

  • Usuwanie blokad, sklejeń oraz przykurczów a także obrzęków
  • Wykonuje zabiegi manualne mające na celu rozluźnianie mięśniowo – powięziowe, zapewnia terapię punktów spustowych
  • W ofercie fizykoterapii: krioterapia, elektroterapia, stymulacja kawitacyjna, magnetoterapia, fala uderzeniowa
  • Nauka właściwej postawy oraz ruchu
  • Normowanie napięcia mięśniowego.

Z jakimi problemami zdrowotnymi należy udać do Centrum rehabilitacyjnego?
Korzystając z rehabilitacji w Szczecinie można uzyskać pomoc w takich problemach jak:

  • Dyskopatia
  • Płaskostopie
  • Łokieć tenisisty
  • Fizjoterapia w czasie ciąży oraz po porodzie.

Ponadto rehabilitacja w centrum obejmuje takie części ciała jak: nadgarstek, kolano, kręgosłup, bark. Zabiegi rehabilitacyjne w Szczecinie prowadzone są po przebytych chorobach takich jak: udar, zabiegi chirurgiczne tzn.: mastektomia, endoproteza, po złamaniu, artroskopii, po operacji ostrogi piętowej, haluksa. Wykonuje szereg badań diagnostycznych mających na celu badanie aparatu ruchu, USG, prowadzi diagnostykę neurologiczną niemowląt oraz dzieci w procesie autokorekty. Wykonuje również diagnostykę sportowców.

Co wchodzi w zakres ćwiczeń rehabilitacyjnych?
Dla prawidłowej rehabilitacji w Szczecinie, po zdiagnozowaniu pacjenta ustalany jest indywidualny harmonogram ćwiczeń lub gimnastyki leczniczej lub wprowadzana jest kinezyterapia. Zawsze uwzględniana jest dysfunkcja narządu ruch. Takie działania dają możliwość uzyskania najlepszych efektów rehabilitacyjnych ich utrwalenia i maksymalnego zredukowania nawrotu choroby. Wszystkie zlecane i wykonywane przez pacjentów zabiegi prowadzą do odzyskania sprawności.

Dla kogo przeznaczone są terapie usprawniające?
Z usług rehabilitacyjnych w Szczecinie mogą skorzystać osoby cierpiące na schorzenia neurologiczne, oraz te, które przeszły urazy, zabiegi operacyjne, oraz posiadające wady postawy. Firma prowadzi terapie profilaktyczne przeciw degeneracji struktur organizmu oraz przeciwdziałające urazom. Leczenie ruchem pozytywnie wpływa na różne układy, nie dotyczy to tylko stawów i mięśni, usprawnieniu ulegają także takie układy organizmu człowieka jak: oddechowy, krążenia, pokarmowy.

Korygowanie wad postawy
Podczas konsultacji i badań diagnostycznych sprawdzana jest postawa danej osoby. Specjaliści centrum zwracają uwagę na ukształtowanie kręgosłupa, ustawienie głowy, barków, klatki piersiowej, łopatek. Rehabilitacja w Szczecinie jest zlecana wtedy, gdy zostaną potwierdzone odstępstwa od określonych norm dla prawidłowej sylwetki. Mogą one dotyczyć takich struktur jak: kości, wiązadła i mięśnie. W przypadku wad postawy dzieci, najczęściej zalecana jest gimnastyka korekcyjna, podczas której mali pacjenci korzystają z woreczków oraz piłeczek.

/Artykuł sponsorowany/