Strona główna Wydarzenia Świdnica Hala sportowa na Zawiszowie będzie bardziej energooszczędna

Hala sportowa na Zawiszowie będzie bardziej energooszczędna

0

Do końca lipca planowane jest wykonanie wymiany istniejącego oświetlenia w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na świdnickim Zawiszowie. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na przeprowadzenie modernizacji, dzięki której sportowy obiekt stanie się bardziej energooszczędny.

Mieszcząca się przy ulicy Galla Anonima hala sportowa przystosowana jest zarówno do zajęć szkolnych, rekreacji mieszkańców, jak i treningów i meczów profesjonalnych zespołów sportowych. Obiekt wyposażony jest w pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, piłki nożnej halowej, siatkówki i koszykówki. Trybuny hali są w stanie pomieścić 560 osób. W obiekcie znajdują się też szatnie, siłownia oraz sala do judo.

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji chce sprawić, aby hala na Zawiszowie była bardziej energooszczędna. W planach jest wymiana istniejących lamp metalohalogenkowych na oprawy LED o różnych mocach i geometrii świecenia. Wymienione mają zostać również oprawy awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w hali i na drogach ewakuacyjnych.

Wartość prac szacowana jest na ponad 239 tys. złotych. Wybrana w przetargu firma będzie musiała się uporać z powierzonym zadaniem do 31 lipca 2021 roku.

/mn/