Strona główna 0_Slider Gigantyczny sukces turnieju charytatywnego w Roztoce. Dla chorych dziewczynek zebrali ponad 71...

Gigantyczny sukces turnieju charytatywnego w Roztoce. Dla chorych dziewczynek zebrali ponad 71 tysięcy złotych

0

Niesamowitym sukcesem zakończył się zorganizowany z wielkim rozmachem turniej piłkarski „Gramy dla Leny i Oliwii”. W zmaganiach w Roztoce (gmina Dobromierz) wzięło udział 40 dziecięcych drużyn z całego Dolnego Śląska, a uczestnicy i widzowie szeroko otwierali serca dla Leny i Oliwki.

Zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy wsparciu Gminy Dobromierz, Sołectwa Roztoka i Klubu Granit Roztoka zmagania trwały dwa dni. W sobotę 5 czerwca rywalizowali piłkarze z grup wiekowych 2011 i 2012, w niedzielę 2010 i 2009. Zespoły przyjechały m.in. z Wrocławia, Dzierżoniowa, Jawora, Lubina i Świdnicy. Najlepszym puchary wręczał Jarosław Kubicki, wychowanek Zagłębia Lubin, obecnie zawodnik Lechii Gdańsk.

Dopisał sportowy zapał, wspaniała pogoda i widzowie. Turniej poprzedziły licytacje na portalu społecznościowym, na które wystawiono mnóstwo cennych fantów, a także koszulki i piłki z podpisami sportowców. Na boisku w Roztoce uczestnicy turnieju mieli moc dodatkowych atrakcji. Czekał na nich kącik gastronomiczny, loteria fantowa i kolejne licytacje, a na najmłodszych konkursy i dmuchany zamek.

Jak poinformował Łukasz Citkow, w sumie udało się zebrać 71 463,80 zł. Cały dochód został wpłacony na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopiecznymi są Lenka i Oliwia, dla których zorganizowano turniej. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Oliwii, która cierpi na wrodzoną wadę mózgu – agenezję ciała modzelowatego oraz na protezę dla Leny, która urodziła się bez lewej dłoni i przedramienia.

/red./
Zdjęcia organizatora

Poprzedni artykułUbezpieczenia dla przewoźników – dlaczego powinni po nie sięgnąć i jak wybrać najlepszego ubezpieczyciela?
Następny artykuł400 nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?