Strona główna 0_Slider Dziękują krwiodawcom za bezcenny dar życia i zachęcają do udziału w kolejnych...

Dziękują krwiodawcom za bezcenny dar życia i zachęcają do udziału w kolejnych zbiórkach

0

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, dyrekcja i pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu postanowili podziękować wszystkim osobom dzielącym się najcenniejszym darem – własną krwią. Zachęcają przy tym świdnickich krwiodawców do udziału w kolejnej zbiórce, które odbędzie się już dzisiaj w gmachu dawnego Gimnazjum nr 1.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu codziennie zabezpiecza 13 Szpitalnych Banków Krwi. Krew trafia m.in. do osób poszkodowanych w wypadkach, z chorobami nowotworowymi, a także osób po przeszczepie. Według danych z 9 czerwca 2021 roku, niskie są zapasy krwi grup A Rh+, A Rh-, B Rh- oraz 0 Rh+. Na poziomie średnim są zapasy krwi grupy 0 Rh-, na poziomie optymalnym – AB Rh+, natomiast w przypadku krwi grupy B Rh+ oraz AB Rh+ zapasy są wysokie.

W Świdnicy najbliższa zbiórka krwi odbędzie się 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21). Wałbrzyskie RCKiK przypomina, że krwiodawcy mogą liczyć na słodki ekwiwalent, dwa dni wolnego od pracy, a także zniżki w przejazdach koleją.

W dni powszednie krew i osocze można oddawać Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, przy ul. Chrobrego 31. Na stronie RCKiK znajdują się także aktualne informacje o akcjach wyjazdowych oraz zapotrzebowaniu na poszczególne grupy krwi.

/RCKiK Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułInnowacja w klasycznym wydaniu, czyli co powinieneś wiedzieć o dzbanku Dafi Atria
Następny artykułWentylacja w domu – co musisz o niej wiedzieć?