Strona główna 0_Slider Dronem nad Świdnicą – ul. Strzelińska

Dronem nad Świdnicą – ul. Strzelińska

0

Świdnica to piękne miasto, a utwierdza nas w tym zwiedzanie go z perspektywy ptaków. W ten weekend zajrzeliśmy w okolice ulicy Strzelińskiej, gdzie kryją się nie tylko budynki mieszkalne, ale również ogródki działkowe i wiele firm. Zapraszamy na kolejny spacer „Dronem nad Świdnicą”. 

To miejsce naszego miasta kojarzone jest głównie z jednym przedsiębiorstwem. Mowa tu o świdnickich Wagonach, które specjalizują się w produkcji i renowacji wagonów kolejowych. Firma ta działa nieprzerwania od 1923 roku i praktycznie od początku stanowi miejsce zatrudnienia dla wielu ludzi. Aktualnie świadczą o tym chociażby zatory drogowe, które powstają w okolicy wyjazdu z ulicy Strzelińskiej w godzinach zakończenia pracy w zakładzie.

W przeszłości przedsiębiorstwo stanowiło najpierw własność niemiecką, a następnie państwową. W czasach wojennych było to jedna z bardziej zaawansowanych fabryk, gdzie poza naprawianiem wagonów zajmowano się reperacją sprzętu wojskowego oraz produkcją części do łodzi podwodnych. Po wojnie przeszła ona we władanie państwa i w tak działała do 1992 roku, kiedy cały zakład stał się własnością prywatną i przyjął nazwę Fabryka Wagonów „Świdnica”.

Ulica Strzelińska to jednak nie tylko wagony. Na zdjęciach znalazły się również ogródki działkowe, budynki mieszkalne, przychodnia BHMed czy salon meblarski BELPOL.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNajnowszy bolid PWr Racing Team zaprezentowany w Świdnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWiosną bez porażki. Po prostu mistrzowie!