Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Piękna pogoda i moc atrakcji – to przepis na udany weekend. Mieszkańców powiatu świdnickiego czekają wydarzenia sportowe, akcje charytatywne i prozdrowotne, otwarcie basenów letnich i trzydniowa uczta ze smakami świata.

Piątek, 18 czerwca

Świdnica, g.16.00

Od dzisiaj do niedzieli, 20 czerwca, na świdnickim Rynku potrwa Festiwal Smaków Świata. Na smakoszy czekają foodtrucki z potrawami, czerpiącymi z tradycji europejskich, azjatyckich i amerykańskich.

Bystrzyca Górna, g. 17.00

Sadzenie roślin, zdobywanie wiedzy na ich temat, stworzenie punktu wymiany nasion i ziół, edukacja ekologiczna, gotowanie eko- przysmaków – to tylko część zajęć, jakie zrealizowane zostały w ramach projektu „Zielona Aktywizacja”, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej Trzy Sosny, dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach przedsięwzięcia IV. Aktywna społeczność „szlakiem granitu”.

Po kilku tygodniach spotkań przyszedł czas na podsumowania i pożegnanie. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do udziału w zakończeniu projektu, które odbędzie się w dniu 18. czerwca o godz. 17:00 na Placu Zabaw „Trójkąt Pokoleń” w Bystrzycy Górnej.

Świdnica, g. 17.30

Fundacja Ładne Historia drugie z cyklu szesnastu otwartych warsztatów młodzieżowych na świdnickim skateparku. Tym razem czekają na dzieci i młodzież warsztaty deskorolkowe oraz możliwość zabezpieczenia swoich jednośladów. Już od godz. 17:00 każda zainteresowana osoba będzie miała możliwość oznakowania swojego roweru, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji oraz uczyć się jazdy na deskorolce pod czujnym okiem instruktorów ze szkoły Skate Academy z Wrocławia. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. Odbędą się w dwóch grupach: 17:00-18:30 (grupa wiekowa 7-14 lat) oraz 18:30-20:00 (grupa wiekowa 14-19 lat). Do obu grup obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/K83rQ4H8U6e5F3JG7.

Świdnica, g.20.00

Koncert Marcela Kambra. Marcel Kambr – kulturoterapeuta, animator kultury, gitarzysta, wokalista, kompozytor, wydawca wydawnictw muzycznych. Wykonuje z towarzyszeniem gitary klasycznej ballady, piosenki, pieśni, parodie oraz autorskie nastrojowe kompozycje literacko – muzyczne łączone z projekcjami multimedialnymi.

SOBOTA, 19 czerwca

Dobromierz, g.8.30

Jaworzyna Śląska, g.9.00

Świdnica g.10.00

Akcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Alana Oleksyka ze Strzegomia.

Strzegom, g. 10.00

Otwarcie letniego basenu.

Świdnica, g.10.15

II Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego

Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35

Dystans biegów – 10.000 m (25 okrążeń stadionu, system australijski)

godz. 10.15  Zbiórka uczestników, wydawanie numerów startowych na placu przy stadionie
godz. 10.30  Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Janusza Kusocińskiego
godz. 10.45  Rozgrzewka kobiet
godz. 11.00  Start biegu kobiet
godz. 11.45  Wydawanie numerów startowych, rozgrzewka mężczyzn
godz. 12.00 Start biegu mężczyzn
godz. 12.55 Ceremonia dekoracji
godz. 13.00 Zakończenie imprezy

Szczepanów, g.14.00


Wrocław, g.14.00, koncert on-line

Koncert utalentowanego świdniczanina, Jakuba Monety, który wykona utwory Bacha, Vierne, Guilmanta, Regera i Boellmanna. Do obejrzenia on-line

Świdnica, g.18.00

W Kościele Pokoju w Świdnicy będzie można wysłuchać koncertu w ramach festiwalu „Dreyfach Leben”. Wstęp jest bezpłatny.

Wystąpią soliści (Jana Büchner – sopran, Susanne Kupfer – alt, Christian Bild – tenor, Matthias Henneberg – bas) oraz Chór Kameralny i Orkiestra z Görlitz pod dyrekcją Reinharda Seeligera. Na organach zagra Denny Wilke. W pierwszej części chór zaśpiewa „Cantus Choralis” z 1575 r., utwór, który Johann Knöfel zadedykował ewangelickiej radzie parafialnej we Wrocławiu. W drugiej części usłyszymy „Colloquium Viatorum” współczesnego niemieckiego kompozytora Neitharda Bethke do tekstu Jakuba Böhme.

xxx

Poprzedni artykułApelują o oszczędzanie wody. Ostrzegają przed możliwością wystąpienia przerw w jej dostawach
Następny artykułPrezydent Świdnicy z absolutorium. Radni PiS gotowi byli udzielić jej poparcia pod warunkiem, że pochwali działania rządu [FOTO]