Strona główna Wydarzenia Apelują o oszczędzanie wody. Ostrzegają przed możliwością wystąpienia przerw w jej dostawach

Apelują o oszczędzanie wody. Ostrzegają przed możliwością wystąpienia przerw w jej dostawach

0

W związku z falą upałów spółka Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu zaapelowała do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą i zaspokajanie w pierwszej kolejności potrzeb socjalno-bytowych. Z podobną prośbą wystąpiło Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne.

Podlewanie ogródków i trawników oraz napełnianie basenów kąpielowych w znacznym stopniu przyczynia się zmniejszania ilości nagromadzonej wody. W przypadku dalszych, tak dużych rozbiorów może występować obniżone ciśnienie w sieci, przerwy w dostawie lub brak wody. Prośba podyktowana jest troską o wszystkich mieszkańców naszej gminy, ponieważ kiedy jeden zużyje wodę na rabatki, drugi nie będzie jej miał do picia. Szanujmy największe dobro, jakim jest woda, której zapasy – niestety – nie są nieograniczone – przekazano w komunikacie strzegomskiej spółki wodociągowej.

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami, brakiem opadów oraz bardzo dużym wzrostem zużycia wody, w celu uniknięcia przerw w dostawie wody, apelujemy o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą – stwierdzono z kolei komunikacie Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Wezwano przy tym do ograniczenia podlewania trawników, kwiatów, napełniania basenów, mycia samochodów itp. – Z uwagi na dwukrotny wzrost zużycia wody, rozległy i nierówny obszar gminy oraz nieracjonalne gospodarowanie wodą w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą wystąpić przerwy w dostawie wody. Zasoby wody nie są niewyczerpalne, dlatego szanujmy wodę, aby była dostępna dla wszystkich mieszkańców – zaapelowano.

/UG Świdnica, UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułPrezes świdnickiego TBS przechodzi na emeryturę [FOTO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń