Strona główna Wydarzenia Świdnica Prezes świdnickiego TBS przechodzi na emeryturę

Prezes świdnickiego TBS przechodzi na emeryturę [FOTO]

0

Po 18 latach zarządzania Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Świdnicy na zasłużoną emeryturę odchodzi dotychczasowy prezes, Mirosław Gałek. Oficjalne pożegnanie byłego prezesa, miało miejsce w piątek, 18 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej Świdnicy. Swoje obowiązki pełnić będzie do końca czerwca.

To osoba, która świdnickim TBS-em kierowała najdłużej, bo aż 18 lat. Spowodował, że przyrost mieszkań w ramach TBS był największy w historii tej miejskiej spółki. Były to między innymi budynki przy ulicy Kopernika, Kilińskiego, budynek przy ulicy Spółdzielczej, obecnie realizowana inwestycja przy ulicy Kozara-Słobódzkiego. Powstały też kolejne plany, które będą realizowane niedługo – mówiła podczas sesji Rady Miejskiej prezydent Beata Moskal-Słaniewska, dziękując Mirosławowi Gałkowi za dotychczasową pracę na rzecz Świdnicy. W imieniu całej Rady Miejskiej za dotychczasowe lata pracy podziękował mu również przewodniczący Jan Dzięcielski.

Dziękuję serdecznie całej załodze TBS z która przez lata współpracy udało się zrealizować wiele ważnych dla mieszkańców Świdnicy projektów. Zostawiam spółkę w dobrej kondycji oraz w poczuciu dobrze spełnionej misji – mówił Mirosław Gałek, odchodzący prezes TBS. Obecnie w 322 mieszkaniach ŚTBS na terenie Świdnicy mieszka ok. 700 osób. Z kolejnych 41 mieszkań korzystają lokatorzy MZN.

Prezes Gałek będzie pełnił swoje obowiązki do 30 czerwca. Nie poinformowano, kto od 1 lipca obejmie funkcję prezesa TBS.

/UM Świdnica, mn/

Poprzedni artykułIle nowych przypadków zakażenia koronawirusem? Raport dobowy
Następny artykułApelują o oszczędzanie wody. Ostrzegają przed możliwością wystąpienia przerw w jej dostawach