Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Kulturalnie lub na sportowo można ten weekend spędzić w Świdnicy i Świebodzicach. Jakie czekają wydarzenia? Na odwiedzających czeka także Schronisko dla Bezdomnych zwierząt.

Piątek, 11 czerwca

Wernisaż wystawy Pawła Wyborskiego „Refleksy ikony”
g. 18.30
Galeria Fotografii, Rynek 44 w Świdnicy
Wstęp wolny

Na wystawę składają się prace z dwóch cykli P. Wyborskiego. Seria „materie” opiera się na nawiązaniu do ikony jako malowidła, malowanej struktury. Fascynującą jest w tym przypadku sama materia ikony: faktura, malatura, jej swoista cielesna powłoka, zniszczona, złocenia

XIV Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką
g.18.00
skwer przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy
Wstęp wolny

Wręczenie Nagrody Głównej Spotkanie autorskie z Tomaszem Ososińskim – laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką; Wystawa plenerowa – Maks Andała – „Font – autorski, minimalistyczny plakat filmowy”; Koncert zespołu Strefa Niskich Ciśnień

Strefa Niskich Ciśnień. Plenerowy koncert w Świdnicy
g.18.00
skwer przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy
Wstęp wolny

Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter. Obecnie grupa promuje instrumentalny album zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do którego powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule.

Niedziela, 13 czerwca

Turniej Charytatywny Piłki Nożnej dla Zuzi
g.9.00
boisko sportowe w Parku Sportowym na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach

Impreza o charakterze sportowym, zorganizowana specjalnie dla Zuzi Wieczorek. Dziewczynka od urodzenia choruje na niedrożność jelita cienkiego, a w późniejszym okresie zdiagnozowano u niej również mózgowe porażenie dziecięce.

Podczas imprezy rozegrany zostanie turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2012 i młodsi, a także odbędzie się wiele innych, niezapomnianych atrakcji tj. konkurencja  „Bij Mistrza”, w której będzie można na tzw. „wioślarzu” zmierzyć się z Mateuszem Brzuchaczem, w konkurencji „Sprawdź celność”, będzie można sprawdzić swoje „oko” rywalizując z Adą Kurdzielewicz zawodniczką Ekstraligi Kobiet w piłce ręcznej, ponadto będzie możliwość potarczować z Mariuszem Cieślińskim w konkurencji „Tarczuj z Mistrzem”. Ok godz. 12:00 przewidziany jest mecz charytatywny Siłacze vs Drużyna Artura Wieczorka, a w przerwie meczu pokaz kulturystyczny Mistrza Polski w Kulturystyce klasycznej Szymona Króla.

Na miejscu będą czekały również dmuchańce dla najmłodszych, licytacje wspaniałych przedmiotów oraz pyszne smakołyki. Mamy nadzieję, że frekwencja w tym dniu dopisze i uda się zebrać jak największą kwotę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Zuzi.

Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym
g.9.00
Korty tenisowe OSiR w Świdnicy, ul. Śląska

Tradycyjnie początek sezonu tenisowego na świdnickich kortach rozpoczyna turniej pamięci wielkiego propagatora białego sportu Bogdana Szymańskiego.

Dzień otwarty i kiermasz w Schronisku dla bezdomnych Zwierząt
g. 11.00-16.00
ul. Pogodna 3 w Świdnicy

Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem schroniska, zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty, połączony z kiermaszem. Będzie można odwiedzić podopiecznych, zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają, jaką otrzymują pomoc, a być może wypatrzeć swojego przyszłego czworonożnego przyjaciela? Pracownicy schroniska i współpracujący z nimi specjaliści chętnie porozmawiają na wszelkie tematy, dotyczące opieki nad zwierzętami. Na kiermasz zostaną wystawione liczne fanty, przekazane przez darczyńców, a także ciasta, upieczone specjalnie na tę okazję. Całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, związanych z panującą pandemią.

/opr. red./