Strona główna 0_Slider Ciężarna zmarła w świdnickim szpitalu

Ciężarna zmarła w świdnickim szpitalu

4

Nie udało się uratować ciężarnej kobiety, która w nocy z 13 na 14 czerwca trafiła do świdnickiego szpitala.

O śmierci kobiety dziennikarzy Fakt.pl powiadomił anonimowy informator, który twierdził, że pacjentka miała kilka godzin czekać na SORze, zanim udzielono jej pomocy. Tym informacjom zaprzecza szpital, który wydał w tej sprawie oświadczenie:

“Młoda kobieta zgłosiła się do Izby Przyjęć przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, skąd natychmiast przekazana została do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Patologii Ciąży. Tam niezwłocznie wdrożono szeroką diagnostykę i leczenie. Pomimo intensywnych działań nad ranem doszło do nagłego pogorszenia stanu pacjentki. Niestety działania podejmowane przez lekarzy i pielęgniarki nie przyniosły efektu i pacjentki nie udało się uratować. Pacjentka zmarła tego samego dnia około południa.

Mając na uwadze powyższe pragniemy podkreślić, że pacjentka nie oczekiwała na udzielenie pomocy w SOR, ani w żadnym innym miejscu, a niezwłocznie po zgłoszeniu się pacjentki do szpitala przystąpiono do udzielania jej świadczeń, w zgodzie z obowiązującymi procedurami.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie i bliskim zmarłej pacjentki przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. Uwzględniając dobro rodziny zmarłej, szpital nie będzie udzielał dodatkowych informacji w tej sprawie”.

/opr. red./