Strona główna Wydarzenia Świdnica Bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w Świdnicy

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w Świdnicy

0

Darmowe zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone są przez specjalistów w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Można z nich skorzystać w Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IQ Dorota Szynal – Kierepka w Świdnicy.

Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju obejmowane są dzieci niepełnosprawne oraz ich rodziny od chwili stwierdzenia u dziecka niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki w szkole. Do objęcia dziecka pomocą tego typu wymagana jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydana przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną w rejonie zamieszkania dziecka na podstawie przeprowadzonych badań. Zarówno opinia, jak i badania są bezpłatne. Według ustawy poradnia przyznaje od 4-8 godz. terapii miesięcznie dla danego dziecka, póki nie pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Do tego czasu ma więc gwarantowane bezpłatne zajęcia – wyjaśnia Dorota Szynal – Kierepka, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IQ Dorota Szynal – Kierepka, znajdującej się przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1 w Świdnicy.

Bezpłatne zajęcia w niepublicznej poradni w Świdnicy mają formę indywidualną lub grupową i są prowadzone przez odpowiednich specjalistów, w tym – psychologa, pedagoga, oligofrenopedagoga, logopedę, neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej, dogoterapeutę lub fizjoterapeutę. Ich celem jest wspomaganie całościowego rozwoju psychoruchowego dzieci. Polegają one na stymulacji rozwoju motorycznego, rozwoju mowy i komunikacji, orientacji i poruszania się w przestrzeni, usprawnianiu widzenia, słuchu, funkcjonowania w środowisku społecznym i wzmacnianiu samodzielności. Mają wspomagać dzieci w rozwijaniu swojego potencjału intelektualnego, społecznego i twórczego.

Zajęcia są dobierane w zależności od potrzeb dziecka. Staramy się jednak, by miały ciekawą dla dzieci formę. Wciąż wyszukujemy nowości dydaktyczne, poszerzamy nasze zasoby, dokupujemy nowe pomoce, gry i zabawki. Wierzymy, że dzieci najszybciej i najbardziej efektywnie uczą się z wykorzystaniem ciekawych, kolorowych pomocy dydaktycznych. Korzystamy również z pomocy Montessori. Chcemy, aby czas, którzy dziecko spędza na naszych zajęciach był dla niego świetną zabawą, w trakcie której nabywa nowych, pożądanych umiejętności – mówi dyrektor świdnickiej poradni, a także psycholog kliniczny dzieci i młodzieży.

Na bezpłatne zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka można się zapisać pod numerem: 535 441 522. Więcej informacji można również znaleźć na stronie: https://iqpsycholog.pl/dzieci/oferta/wczesne-wspomaganie-rozwoju

Przy Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IQ Dorota Szynal – Kierepka w Świdnicy w tym roku uruchomione zostało również bezpłatne Przedszkole Terapeutyczne Dorotka, które aktualnie prowadzi nabór na rok 2021/2022 dla dzieci od 2,5 roku do klasy „0”. Szczegóły TUTAJ.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułOgród różany w pełnym rozkwicie [FOTO]
Następny artykułDebata nad raportem o stanie miasta już w piątek. Radni zadecydują o absolutorium dla prezydent Świdnicy