Strona główna 112 Za potrzebą do tunelu. Mężczyznę ukarano mandatem

Za potrzebą do tunelu. Mężczyznę ukarano mandatem

6

Pomimo ostrzeżeń o działającym w tym miejscu monitoringu, a także istnieniu toalet publicznych w pobliskich poczekalniach, nadal dochodzi do przypadków załatwiania potrzeb fizjologicznych w przejściu podziemnym świdnickiego Centrum Przesiadkowego.

Do takiego przypadku doszło ostatnio 11 maja, około godziny 18.13. Sytuację zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. – Mężczyzna wszedł do przejścia podziemnego dworca PKP Świdnica Miasto, następnie podszedł do jednej z wind i bez skrępowania zaczął załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej, a sprawca został ukarany mandatem – mówi Edward Świątkowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy. Chwilę później mandatem ukarana została inna osoba, która spożywała alkohol na jednym z peronów.

Monitoring wizyjny, który swym zasięgiem obejmuje Centrum Przesiadkowe, pozwala na skuteczne eliminowanie takich sytuacji. Operatorzy tego systemu obsługują 104 kamery i każdego dnia wielokrotnie zauważają przypadki naruszeń prawa. Informacja tego typu natychmiast jest przekazywana do dyżurnego naszej jednostki, który na miejsce kieruje patrol interwencyjny – informuje Świątkowski.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNowy sprzęt kuchenny pomoże w prowadzeniu warsztatów kulinarnych
Następny artykułReferendum w sprawie odwołania burmistrza Świebodzic w innym terminie