Strona główna Wydarzenia Żarów Nowy sprzęt kuchenny pomoże w prowadzeniu warsztatów kulinarnych

Nowy sprzęt kuchenny pomoże w prowadzeniu warsztatów kulinarnych

0

Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na realizację projektu „Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne”. Pozyskane środki finansowe w wysokości 10.000,00 złotych zostaną przeznaczone na zakup zmywarki, stołu z basenem jednokomorowym, baterii z wyciąganą zlewką oraz szafy przelotowej do kuchni na świetlicy wiejskiej w Łażanach. Ponadto, w ramach otrzymanego grantu, członkowie Stowarzyszenia zorganizują także warsztaty kulinarne z zakresu gotowania i pieczenia.

– Przyznane dofinansowanie pozwoli zrealizować kolejne ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców lokalnej społeczności. W ramach zaplanowanych warsztatów kulinarnych będziemy uczyć gotować i piec naszych młodszych mieszkańców. Będzie to wspaniała okazja, aby wykorzystać doświadczenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkiń Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”. Wspólnie będzie mogli otworzyć się na kulinarne eksperymenty, ale też nabyć nowe umiejętności i uczyć się od siebie nawzajem. Cieszymy się, że na realizację tego projektu otrzymaliśmy sto procent wnioskowanej kwoty. Jednocześnie dziękujemy także pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za pomoc przy wypełnianiu dokumentów dołączonych do wniosku o przyznanie pomocy finansowej – mówi Krystyna Faruń sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

Warsztaty kulinarne mają odbyć się na jesień. Zostaną zorganizowane w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Łażanach, która zostanie oddana do użytku mieszkańców. Uczestnikiem warsztatów będzie mógł być każdy, bo przecież gotowanie to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy sąsiadami. Dlatego warsztaty dedykowane będą zarówno do prawdziwych pasjonatów gotowania, jak i amatorów.

Magdalena Pawlik/UM Żarów

Poprzedni artykułJak skompletować wyprawkę dla mruczka? Poidełko dla kota i nie tylko
Następny artykułZa potrzebą do tunelu. Mężczyznę ukarano mandatem