Strona główna 0_Slider Referendum w sprawie odwołania burmistrza Świebodzic w innym terminie

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Świebodzic w innym terminie

1

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu podjął decyzję o zawieszeniu głosowania w referendum w sprawie odwołania burmistrza Świebodzic. Referendum, które miało się odbyć 30 maja, zostanie zorganizowanie w innym terminie.

Przypomnijmy, 1 marca radni Rady Miejskiej w Świebodzicach przyjęli uchwałę dotyczącą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Pawła Ozgi ze stanowiska z powodu nieudzielenia absolutorium za rok 2019. Za propozycją zgłoszoną przez grupę radnych (Patryk Biały, Sebastian Biały, Marcin Cichoń, Tomasz Czekaj, Aneta Dobosz, Marek Gąsior, Łukasz Kwadrans, Bogdan Kożuchowicz, Sławomir Łukawski, Halina Mądra, Adam Tobiasz, Krystian Wołoszyn) zagłosowało 12 samorządowców, przy 7 głosach przeciwnych. Wobec podjętej uchwały Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu zarządził przeprowadzenie referendum gminnego w dniu 30 maja 2021 roku. Teraz jednak termin ten uległ zmianie.

W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV2, zawiesza się głosowanie w referendum gminnym w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Świebodzice, którego termin wyznaczono postanowieniem nr 20/2021 Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I z dnia 9 kwietnia 2021 r. o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Świebodzice przed upływem kadencji na dzień 30 maja 2021 r. Data głosowania w referendum (…) zostanie określona odrębnym postanowieniem Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I – stwierdzono w postanowieniu komisarza wyborczego Dariusza Pająka, które wydane zostało 11 maja.

/mn/

Poprzedni artykułZa potrzebą do tunelu. Mężczyznę ukarano mandatem
Następny artykułByły prezes świdnickich wodociągów zarządza transportem i nadzoruje spółki w Strzegomiu