Strona główna Sport Inne Wywalczyli historyczny awans

Wywalczyli historyczny awans

0

W zakończonych przedwcześnie rozgrywkach IV ligi grupy wałbrzyskiej tenisiści stołowi Klubu UKS Radunia Tąpadła wywalczyli pierwszy w swojej historii awans do III ligi. Zespół z terenu gminy Marcinowice w tym sezonie był bardzo dobrze przygotowany o czym świadczyć może chociażby bilans rozegranych spotkań: dziewięciu wygranych, jednego remisu i zaledwie jednej porażki.

Był to dla nas bardzo trudny sezon, liga była kilka razy zawieszana, ograniczona ilość możliwości do treningów w związku z licznymi obostrzeniami, przygotowania do sezonu tak naprawdę musieliśmy robić kilka razy. Duch walki i bardzo dobra atmosfera w drużynie pomagała przezwyciężać liczne problemy. Wiedzieliśmy również już przed inauguracją rozgrywek, że ten sezon będzie specyficzny dlatego postanowiliśmy nieco zwiększyć kadrę na ten sezon. Kluczowe było ściągnięcie Tomasza Fortunko w trakcie sezonu, który wrócił po kilku latach rozbratu z rakietką z tzw. „sportowej emerytury” za co bardzo dziękuję firmie The Frame, która przy tym pomogła. Dziękuję również wójtowi gminy Marcinowice, Stanisławowi Leniowi za możliwość rozgrywania meczów w naszej sali oraz za wszelką pomoc. Dziękuję także sołtysowi Tąpadła, Jackowi Michułce, wszystkim zawodnikom, kibicom oraz osobom, które przyczyniły się do tego awansu. W kolejnym sezonie będziemy drużyną grającą na najwyższym poziomie rozgrywkowym spośród wszystkich sportów zespołowych w naszej gminie, tym bardziej będzie to dla nas wielki zaszczyt z powodu możliwości reprezentowania gminy Marcinowice. To wielki sukces w sezonie 15-lecia naszego klubu. Awans dedykujemy dla naszego przyjaciela Andrzeja Fałata, który uległ kontuzji kilka lat temu, ale cały czas jest z drużyną – komentuje historyczny sukces Michał Drozd z UKS-u Radunia Tąpadła.

Punkty dla UKS Radunia Tąpadła zdobywali:
– 25: Michał Karasiński
– 21.5: Michał Drozd
– 19.5: Kamil Majewski
– 19: Tomasz Fortunko
– 9.5: Paweł Bartczyszyn
– 8.5: Rafał Pęczar
– 4: Leon Dawid

Dziękuję również zawodnikom występującym na co dzień w drugim zespole w lidze powiatowej. Są to Adam Schienke, Tomasz Drozd, Leszek Zazulak, Krzysztof Pełka i Albert Pełka – kończy kapitan zespołu, Michał Drozd.

/MDvR/