Strona główna 0_Slider Porządki i internetowy bazarek. Każdy może pomóc bezdomniakom ze schroniska dla zwierząt

Porządki i internetowy bazarek. Każdy może pomóc bezdomniakom ze schroniska dla zwierząt

0

Fundacja Mam Pomysł, która od ponad 4 lat prowadzi Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy nie ustaje w kreowaniu wydarzeń, których celem jest zapewnienie jak najlepszej opieki trafiającym do placówki psom, kotom i innym zwierzakom. Dzisiaj ruszył kolejny internetowy bazarek, a w najbliższą niedzielę każdy chętny może się włączyć do porządkowania terenu schroniska.

Licytacje przekazanych przez darczyńców fantów – od usług, przez książki, kosmetyki, biżuterię i zabawki cieszą się sporym powodzeniem i każda akcja to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczane są na ponadprzeciętne zabiegi i profilaktykę weterynaryjną na terenie schroniska. Wspólnie z Fundacją Mam Pomysł, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy prowadzi ważną misję niesienia pomocy braciom mniejszym, edukacji humanitarnej i zmniejszania bezdomności zwierząt. Bazarek pn. Pchli Targ potrwa do 30 maja, a licytować można TU.

Na 23 maja FMP zaplanowała dzień aktywności społecznej i od 11.00 zaprasza wszystkich, którym niestraszne koszenie, malowanie, wyrywanie chwastów czy zamiatanie. Mile widziane są również rośliny, które schronisko chętnie adoptuje. Zainteresowani udziałem w akcji proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie w wiadomości TU.

Potrzeby placówki są ogromne. By zapewnić zwierzętom dobre warunki, trzeba zadbać również o otoczenie. Trwa zbiórka datków na materiały budowlane, moduły ogrodzeniowe, klej do płytek. Pilnie potrzeba także ok. 10 tysięcy złotych na garaż lub magazyn. Datki można wpłacać na pomagam.pl.

Zwierzaki otrzymały niedawno wsparcie młodzieży ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Grupa uczniów sprzedawała ciasta i kwestowała na ulicach osiedla Zawiszów. Udało się pozyskać ponad 1000 złotych.

/red./

Poprzedni artykułŚwidnickie Czwartki Lekkoatletyczne powróciły
Następny artykułWywalczyli historyczny awans