Strona główna Sport Piłka ręczna W sobotę czas na Środę

W sobotę czas na Środę

0

Po krótkiej przerwie wracają na parkiet seniorzy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. W przedostatnim meczu sezonu Szare Wilki zagrają na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. Ze spotkania zaplanowanego na godzinę 18.00 w sobotę, 8 maja gospodarze przeprowadzą transmisję na swojej stronie facebookowej.

Polonia Środa Wielkopolska jest beniaminkiem II ligi i z trójki nowicjuszy prezentuje się najlepiej. Aktualny bilans 8 zwycięstw i 13 porażek lokuje ją na ósmej pozycji w tabeli. Najlepszym strzelcem drużyny jest Bartosz Glinkowski (135 goli/21 meczów/średnia 6,4). Polonia rzuca średnio w meczu 27 bramek, natomiast traci 31. Dla porównania bilans ŚKPR-u to 32:28. Najlepszym strzelcem Szarych Wilków pozostaje Paweł Starosta (114/22/5,1). W pierwszym spotkaniu obu drużyn ŚKPR wygrał w Świdnicy 29:24 (14:9).

Wobec ostatnich rozstrzygnięć w lidze – zwycięstwie Trójki Nowa Sól w zaległym meczu z Wolsztyniakiem oraz wysoce prawdopodobnej kolejnej wygranej nowosolan z Żagwią Dzierżoniów (mecz w czwartek, 6 maja), ŚKPR spadł na czwartą lokatę w tabeli. Aby ponownie wskoczyć na najniższy stopień podium świdniczanie muszą w dwóch ostatnich meczach zdobyć minimum 4 punkty. Przypomnijmy, że po meczu w Środzie Wielkopolskiej podopiecznych Krzysztofa Terebuna czeka jeszcze domowa potyczka z Orlikiem Brzeg.

25. kolejka (8–9.05)
Polonia Środa Wlkp. – ŚKPR Świdnica
Wolsztyniak – Sparta Oborniki Wlkp.
Orlik Brzeg – SPR Oleśnica
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Tęcza Kościan
Spartakus Buk – Zew Świebodzin
Żagiew Dzierżoniów – pauza
Mecz awansem: Trójka Nowa Sól – OSiR Komprachcice 24:19 (15:8)
Mecz zaległy: Wolsztyniak – Trójka Nowa Sól 20:25 (10:9)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułMiały być kontenery, będą mieszkania tymczasowe dla trudnych lokatorów. Ponad 10 milionów złotych dofinansowania [Wizualizacje]
Następny artykułKwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich, matrioszka od konsula