Strona główna Wydarzenia Świdnica Szukają wolontariuszy do punktu szczepień na świdnickim lodowisku

Szukają wolontariuszy do punktu szczepień na świdnickim lodowisku

3

14 maja zacznie działać świdnicki punkt szczepień powszechnych zorganizowany w hali lodowiska przy ulicy Śląskiej, w którym mieszkańcy będą mogli otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19. Trwa poszukiwanie wolontariuszy, którzy zostaną zaangażowani w organizację szczepień.

W hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji możliwe będzie szczepienie około 500 osób dziennie. Koordynatorem punktu jest Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy, zaś obsługę punktu zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie działała infolinia – 74 66 22 779. Zarejestrować można się również przez e-rejestrację (pacjent.gov.pl), infolinię – 989, czy też wysyłając sms o treści „SzczepimySie” na numer telefonu 664 908 556 lub 880 333 333.

We wtorek Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy wystosowało komunikat dotyczący wolontariatu w świdnickim Punkcie Szczepień Powszechnych. – Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, dysponujesz wolnym czasem i jesteś zainteresowany wolontariatem w Punkcie Szczepień Powszechnych, zadzwoń do nas pod nr. tel. +48 74 856 29 93/ +48 74 856 29 96 lub przyjdź do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (ul. Długa 33) – zachęcają przedstawiciele Centrum.

Do zadań wolontariuszy należeć będzie m.in. wsparcie organizacyjne Punktu Szczepień Powszechnych w sprawnej obsłudze osób, udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu, wsparcie przy organizacji kolejki do rejestracji i szczepień (m.in. wskazywanie drogi, pilnowanie dystansu pomiędzy osobami), kierowanie osób do odpowiednich stanowisk wewnątrz punktu, pomoc przy wypełnianiu formularzy i ankiet.

/opr. mn/

Poprzedni artykułOprogramowanie medyczne do gabinetu i przychodni
Następny artykułŚwidnica licznikami stoi. Wielomilionowy kontrakt dla świdnickiej spółki