Strona główna 0_Slider Świdnickie Euro rozstrzygnięte!

Świdnickie Euro rozstrzygnięte! [FOTO]

0

W oczekiwaniu na nadchodzące finały mistrzostw Europy młodzi piłkarze zmierzyli się w świdnickim Euro 2021. W rywalizacji wzięły udział dwadzieścia trzy kluby ze Świdnicy i okolicznych miast, które w turnieju przywdziały nazwy państw biorących udział w rywalizacji rozpoczynającej się już 11 czerwca. 

W sobotnim turnieju uczestniczyli piłkarze i piłkarki z rocznika 2013, którzy w dzień turnieju wylosowali, a następnie przywdziali koszulki państw uczestniczących w tegorocznych Mistrzostwach Europy. System gier był identyczny do tego stosowanego podczas „dorosłego” Euro. Młodzi piłkarze rozpoczęli od rywalizacji w grupie, a następnie po kolei, grając kolejne mecze, walczyli o jak najlepsze miejsce.

Ostatecznie w wielkim finale świdnickiego Euro znalazły się dwa kluby reprezentujące Świdnicę. Na głównym boisku o najwyższy stopień podium zagrały Żeńska Akademia Piłkarska (Finlandia) i MKS Polonia Stal Świdnica (Austria). Po dziesięciu minutach zażartej walki, ostatecznie wygrały reprezentantki Finlandii i to one cieszyły się ze zdobycia świdnickiego mistrzostwa. Drugie miejsce przypadło biało-zielonym reprezentującym barwy Austrii. Podium uzupełnili piłkarze Akademii Piłkarskiej Trzynastka, którzy zmierzyli się z drugą drużyną ze swojego klubu.

Całe wydarzenie uświetniło 10-lecie działania Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, a poza piłkarskimi emocjami na zgromadzone dzieci czekały dmuchańce oraz atrakcje przygotowane przez LZS Świdnica. Zespoły biorące udział w zawodach poniosły koszt w wysokości 100 złotych. Ta swoista „cegiełka” przeznaczona została na rehabilitację Ksawerego Zbroszczyka – kilkuletniego chłopczyka ze Świdnicy.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułS5 połączy region z Wrocławiem do 2030 roku? Wybrano firmę, która zajmie się pracami projektowymi
Następny artykułJak zabezpieczyć działkę przed włamaniem i kradzieżą? Policjanci radzą