Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Światowy Dzień Pszczół w przedszkolu w Bystrzycy Dolnej

Światowy Dzień Pszczół w przedszkolu w Bystrzycy Dolnej [FOTO]

0

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej przeprowadzone zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że „jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku. Grupy starszych przedszkolaków wykonały własnoręcznie poidełka dla pszczół oraz posadziły miododajne rośliny.

Mam nadzieję, że dzisiejsza lekcja „pszczelarstwa” pozwoli rozwiać stereotypy i lęki dzieci, pozwoli im zrozumieć jakim dobrodziejstwem dla człowieka są pszczoły, jak duży jest ich wkład w nasze życie i zdrowie, a na przyszłość wyzwoli w nich świadomych przyjaciół pszczół, bo bez pszczół, nie ma nas – mówi Beata Klęsk-Nazarko, dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

/UG Świdnica, opr. mn/