Strona główna 0_Slider Poprosili o sprzęt do swojej kawiarenki. Odzew był szybki

Poprosili o sprzęt do swojej kawiarenki. Odzew był szybki

0

Powstająca na świdnickim Rynku kawiarenka ma już pierwsze wyposażenie. Na apel o pomoc w zakupie sprzętu AGD odpowiedział Electrolux, radni i senator. Wciąż jednak pomoc jest potrzebna.

Z ogromną sympatią mieszkańcy Świdnicy kibicują uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy, którzy wraz z opiekunami i przyjaciółmi od dwóch lata starają się o uruchomienie kawiarni połączonej z galerią rękodzieła. W sercu miasta będzie to miejsce wyjątkowe, bo znajdą tu zatrudnienie i terapię osoby niepełnosprawne intelektualnie. Podopieczni WTZ, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie”, chcą być blisko ludzi, uczyć się serwowania kawy, obsługi gości i sprzedawać piękne wyroby, powstające podczas zajęć. Dla części osób to szansa na pracę.

Dobiega końca remont lokalu po dawnym sklepie jubilerskim. Całość została sfinansowana dzięki datkom ze zbiórek i licznych akcji charytatywnych. Pomysłodawcy nie poddali się, mimo że plany mocno pokrzyżowała pandemia. Do otwarcia coraz bliżej, a kilka dni temu pojawił się apel: – Kochani, niedługo otwieramy! I powiemy wprost – potrzebujemy pilnie funduszy na wyposażenie lokalu – musimy kupić stoliki, krzesła, meble kuchenne, a także wyposażenie kuchni, czyli: lodówkę, kuchenkę, piekarnik, zmywarkę… A przede wszystkim – ekspres do kawy!

Na odzew nie trzeba było długo czekać. – Ale się cieszymy! Są Państwo cudowni! Firma Electrolux podarowała nam zmywarkę i kuchenkę z piekarnikiem, a nową lodówkę zapewnili nam radni miejscy Klubu Platformy Obywatelskiej i powiatowy Klub Koalicji Obywatelskiej wraz z panią senator Agnieszką Kołacz – Leszczyńską. Radość nie do opisania! – ogłosił WTZ na portalu społecznościowym.

Apel o wsparcie pozostaje aktualny. Potrzebne są jeszcze stoliki, krzesła, wymarzony ekspres.

Kontakt przez fb lub na numer 74 637 91 30.

Datki można wpłacać na zrzutka.pl.

/opr. red./
Zdjęcia WTZ

Poprzedni artykułSą serca, jest i jabłko na nakrętki
Następny artykułOlbrzymi projekt konserwacji Kościoła Pokoju zakończony. Na ratunek czeka jeszcze 60% powierzchni unikalnej świątyni