Strona główna 0_Slider Ponownie ruszyli sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Zebrali ponad 50 worków śmieci

Ponownie ruszyli sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Zebrali ponad 50 worków śmieci [FOTO]

1

Chociaż leży na terenie gminy Walim, jest równie ważne dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha. Jezioro Bystrzyckie to jedno z najbardziej lubianych miejsc na weekendowe wypady. Jego urok psują jednak śmieci porozrzucane na brzegach lub pływające na powierzchni zbiornika. Z takim stanem rzeczy drugi rok z rzędu próbują walczyć społecznicy ze stowarzyszenia Czysty Wałbrzych, którzy w sobotę ponownie zaprosili do wspólnych porządków wszystkich tych, którym zależy na przyrodzie.

fot. Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych

Sobotnie sprzątanie odbyło się w ramach drugiej edycji akcji „Milion powodów by nie sięgnąć dna”. – W pięknych okolicznościach przyrody wraz z wolontariuszami i OSP Zagórze Śląskie zebraliśmy 54 worki śmieci z części brzegów i z tafli wody jeziora Bystrzyckiego – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych członkowie Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych. W ubiegłym roku społecznicy podjęli się organizacji i koordynacji wspólnego wysiłku różnych instytucji i podmiotów, którego celem było sprzątnięcie lub znaczne usunięcie śmieci z Jeziora Bystrzyckiego.

Posprzątaliśmy ułamek śmieci z tak pięknego jeziora, w którym pływają ludzie, wędkarze łowią i jedzą ryby, a mieszkańcy okolic Dzierżoniowa pobierają wodę – wskazują pomysłodawcy przedsięwzięcia, którzy już teraz zapowiadają dalsze działania mające na celu uprzątnięcie zbiornika. Kolejna akcja planowana jest na 5 czerwca.

/mn/

fot. Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych

Poprzedni artykułSzare Wilki coraz bliżej podium na koniec sezonu 2020/2021!
Następny artykułWieńce pod Pomnikiem Zwycięstwa i na cmentarzu żołnierzy radzieckich