Strona główna 0_Slider Ze Świebodzic na Hel. Pokonają 600 kilometrów w szczytnym celu!

Ze Świebodzic na Hel. Pokonają 600 kilometrów w szczytnym celu!

0

Już 26 maja członkowie klubu GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice wyruszą w wyjątkową trasę! Jazdę na rowerach rozpoczną u podnóża Sudetów Środkowych, a zakończą ją nad Bałtykiem. Celem rowerowego wyzwania jest wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams, która zajmuje się m.in. organizacją imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów lub rodziców.

Zawodnicy wystartują w środę 26 maja, o godzinie 18.00 z rynku w Świebodzicach. Następnie skierują się w stronę Żarowa, zalewu Mietkowskiego i Wrocławia. Kierując się na północ czternastoosobowy skład GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice przejedzie m.in przez Jarocin, Pobiedziska, Nakło nad Notecią, Bytów i Władysławowo, by dojechać na Hel. Dystans wynosi lekko ponad 600 kilometrów. Czas jaki zakładają sobie zawodnicy na przejechanie całej trasy ciągiem to około 24 godziny! Przebieg jazdy ze Świebodzic na Hel będzie można śledzić na kanałach social media drużyny GVT BMC Bornga 3Soft Świebodzice na Facebooku i Instagramie.

Powodem dla którego zawodnicy decydują się na ten wyjątkowy event – jest zbiórka na rzecz fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams. By ułatwić logistykę fundacji – potrzebny jest jej pojemny bus do transportu m.in wózków, przyczepek i pontonów na imprezy triathlonowe. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Założycielem fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams jest Łukasz Malaczewski – zawodnik GVT, który kilka lat temu zainspirował ludzi startując w zawodach triathlonowych z niepełnosprawnym Jasiem Kmieciem. Łukasz na co dzień jest fizjoterapeutą, a mały Jaś poruszający się przez większość swojego życia na wózku inwalidzkim – został jego pacjentem. Panowie szybko znaleźli wspólny język i ich znajomość ze szpitala przerodziła się w coś więcej. Punktem zwrotnym ich przyjaźni był moment w którym Jasiek zapytał Łukasza o to, czy nauczy go chodzić. Zawodnik GVT niestety nie mógł mu tego obiecać, ale w zamian zaproponował mu udział w półmaratonie. Dzięki temu 10-letni Jasiek pokonał swoje pierwsze zawody sportowe w wózku biegowym, napędzanym przez swojego fizjoterapeutę.

Później panowie w ciągu trzech sezonów mieli na swoim koncie udział w kilkunastu imprezach sportowych (biegach, triathlonach) w tym m.in w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, gdzie na trasie sprintu Łukasz ciągnął Jaśka w pontonie na trasie pływackiej, na trasie kolarskiej Jasiek znajdował się w przyczepce rowerowej, a na biegu Łukasz pchał go w specjalnym wózku biegowym.

Jesienią 2018 roku – sportowa przygoda Jaśka zakończyła się. Stan zdrowia Jasia po kolejnej operacji (łącznie w swoim życiu przeżył ich 21) znacznie się pogorszył i niestety opuścił nasz świat. Jego sportowi przyjaciele i rodzice nie chcieli jednak, żeby dotychczasowy dorobek Jasia poszedł na marne. W związku z tym odbyły się już dwa triathlonowe Memoriały Jasia Kmiecia. Pierwszy odbył się w 2019 roku w Sławie, a drugi w 2020 roku w Borzygniewie pod Wrocławiem – zorganizowała już nowo powstała fundacja Łukasza Malczewskiego.

Fundacja Fizjotriterapia. Follow Your Dreams na swoim koncie ma już organizacje kilku imprez. Ostatnio pod wrocławską Halą Stulecia odbyła się druga edycja Biegu Para (mi), gdzie na starcie pojawiło się ponad 60 duetów tworzonych przez osoby niepełnosprawne i biegaczy. Rok temu jadąc z Wrocławia do Kołobrzegu w podobnym stylu – zawodnicy GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice zebrali ponad 11 000 zł i dzięki fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams – przekazali je na remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu im. Jana Pawła II. Wówczas pokonali 430 kilometrów w 12 i pół godziny.

/GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice, opr. mn/