Strona główna Temat dnia Ogromne zainteresowanie skróceniem czasu między dawkami szczepionki. Jak się dodzwonić do Starej...

Ogromne zainteresowanie skróceniem czasu między dawkami szczepionki. Jak się dodzwonić do Starej Kopalni?

0

Podana dziś rano przez koordynatora ds. szczepień w Polsce , ministra Michał Dworczyka informacja o możliwości skracania czasu pomiędzy dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 doprowadziła do zablokowania linii telefonicznych w największym punkcie szczepień w regionie wałbrzyskim. – Zainteresowanie jest ogromne – mówi Sylwia Grzondziel ze szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Już w poniedziałek Michał Dworczyk poinformował o skróceniu czasu pomiędzy podaniem dawek szczepionki. – Do tej pory jeśli chodzi o szczepionkę Moderna były to 42 dni – skracamy to do 35 dni. Jeśli chodzi o szczepionkę Pfizer – również skracamy z 42 dni do 35 dni. W przypadku szczepionki AstraZeneca – zmiana jest największa – z 84 dni skracamy okres podania szczepionki do 5 tygodni czyli do 35 dni – mówił 10 maja. Zmiana miała dotyczyć wszystkich, którzy zaczną się szczepić po 17 maja. Dzisiaj w rozmowie z TVN24 minister dodał, że z możliwości skrócenia czasu podania drugiej dawki szczepionek Moderny, Pfizera oraz Astry Zeneki mogą skorzystać także osoby, które już przyjęły pierwszą dawkę. Warunkiem jest dostępność szczepionek w punktach, gdzie przyjmowały preparat.

Zainteresowanie jest ogromne – mówi Sylwia Grzondziel ze szpitala im. A.Sokołowskiego w Wałbrzychu, który jest operatorem największego punktu szczepień, utworzonego w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Z tego punktu korzystały osoby z całej Polski. Po komunikacie ministra chcą przyśpieszyć podanie drugiej dawki, ale jest z tym problem. Terminu nie można zmienić przez ogólnopolską linię, a jedynie w punkcie szczepień. – Nasze panie odbierają jeden telefon za drugim. Wszystkich prosimy o cierpliwość – mówi rzeczniczka szpitala.

Do dyspozycji są dwa numery telefonu: 885 454 605 i 74 664 09 33.

/asz/

Poprzedni artykułZadeptywany, rozjeżdżany, z fetorem ze śmietników. Czy jest nadzieja dla skweru w centrum Świdnicy?
Następny artykułZachować dla przyszłości. Książka o Dniach Papieskich autorstwa Agnieszki Nowickiej-Dyderskiej