Strona główna 112 Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów

1

Na drogach Dolnego Śląska pojawi się wkrótce sześć nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy marki Toyota Land Cruiser oraz Kia Ceed trafią do funkcjonariuszy z Wrocławia, Kłodzka, Legnicy, Oławy, Lwówka Śląskiego i Świdnicy.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych sześć oznakowanych pojazdów. Są to dwa radiowozy marki Toyota Land Cruiser oraz cztery Kia Ceed, które trafią do funkcjonariuszy z Wrocławia, Kłodzka, Legnicy, Oławy, Lwówka Śląskiego i Świdnicy. Wykorzystywane będą one do codziennej służby patrolowej – informuje Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

– Jedno z aut typu SUV trafi do Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i tam wykorzystywany będzie do poruszania się po ciężkich niejednokrotnie, podmokłych i nierównych terenach. Natomiast jedno z aut osobowych trafi do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Tam wykorzystywane będzie do codziennego patrolowania ulic powiatu – dodaje Kaleta.

To już kolejne radiowozy, które w tym roku trafią do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Pojazdy zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułKopnął dziecko w twarz. Matka chłopca apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy
Następny artykułKto wygrał aromatyczną Kawę Świdnicką? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]