Strona główna 0_Slider Kopnął dziecko w twarz. Matka chłopca apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy

Kopnął dziecko w twarz. Matka chłopca apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy

2

O pomoc w rozpoznaniu mężczyzny, który pod koniec kwietnia zaatakował dziecko bawiące się na placu zabaw na świdnickim Osiedlu Młodych zaapelowała za pośrednictwem mediów społecznościowych matka napadniętego chłopca. – Chciałabym, aby mężczyzna, który skrzywdził mojego syna, został zatrzymany i odpowiedział przed sądem za swoje zachowanie – podkreśla kobieta.

W dniu 27 kwietnia 2021 r. około godziny 19.00 na Osiedlu Młodych w Świdnicy, na placu zabaw przy ulicy Prądzyńskiego (obok Kościoła NMP Królowej Polski w Świdnicy) doszło do nieprzyjemnego incydentu. Mój syn został napadnięty przez nieznanego mężczyznę. Kiedy chłopcy – syn i dwóch kolegów – bawili się na placu zabaw, podszedł do nich nieznany im mężczyzna i nagle bez żadnego powodu kopnął mojego syna w twarz (syn w tym momencie siedział na trawie, dlatego nawet nie zdążył zareagować w żaden sposób na zadany mu cios) – opisuje pani Agnieszka, matka chłopca. – W wyniku napaści syn doznał uszkodzenia twarzy, w konsekwencji czego należało wykonać chirurgiczne zszywanie rany, założono 4 szwy wewnątrz dolnej wargi. Prawdopodobnie czeka syna jeszcze zabieg w ramach chirurgii plastycznej.

Dzieci w następujący sposób opisały sprawcę: mężczyzna, około 30-40 lat, wzrost ok. 174 cm, łysiejący z krótkimi włosami w siwym kolorze, niebieskie oczy, siwa broda (ok. 3-4 cm). W tym dniu ubrany był w bluzkę z długim rękawem ciemnego koloru, kamizelkę dzianinową ciemnego koloru w jasną kratkę (romby), spodnie długie beżowego koloru.

Mojego syna spotkało coś, co nie powinno mieć miejsca. Zwłaszcza w „biały dzień”, na placu zabaw. Od dnia zdarzenia, syn nie czuje się bezpiecznie, kiedy sam przebywa poza domem. Skoro nie w takich miejscach, to gdzie nasze dzieci mają czuć się bezpieczne. Dzieci mają prawo żyć bez strachu i bólu. Jeśli w tym dniu ktoś z Państwa widział w Świdnicy podobnego mężczyznę, to proszę o prywatną wiadomość. Być może ktoś z Państwa widuje podobnego mężczyznę w swoim sąsiedztwie, albo kojarzy z kimś, kogo spotyka w drodze do pracy, w sklepie, na spacerze. Wszelkie informacje są mile widziane – apeluje matka chłopca. Informacje w tej sprawie można też przekazać najbliższej jednostce policji.

/opr. mn/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami
Następny artykułNowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów