Strona główna 0_Slider Maturzyści zmierzyli się z królową nauk

Maturzyści zmierzyli się z królową nauk [FOTO/ARKUSZE]

1

Niemal tysiąc maturzystów ze szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu świdnickiego zdawało dzisiaj obowiązkowy egzamin z matematyki. Maturalny maraton potrwa do 21 maja. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 lipca.

W powiecie świdnickim do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku w sumie 982 absolwentów liceów oraz techników. Które przedmioty tegoroczni maturzyści wybierali najczęściej? Wśród języków obcych bezkonkurencyjny okazał się język angielski, który zdawać będzie aż 930 osób. Z kolei do egzaminu z języka niemieckiego przystąpią 53 osoby. Nieliczni zmierzą się z innymi językami: rosyjskim (8 osób), francuskim (1), włoskim (1) i ukraińskim (1). W przypadku przedmiotów dodatkowych, 190 zdających przystąpi do testu z geografii, 174 – biologii, 104 – fizyki, 80 – chemii, 58 – historii, 23 – informatyki, 17 – wiedzy o społeczeństwie, 6 – filozofii, a 6 z historii sztuki.

W środę, podczas egzaminu z matematyki maturzyści mogli korzystać z pomocy, które są dozwolone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przy rozwiązywaniu zadań wspomagali się tablicami wybranych wzorów matematycznych, linijką, cyrklem i kalkulatorem prostym.

Arkusze egzaminacyjne:

W czwartek maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułPędzili przez Świdnicę. Przesiądą się na fotel pasażera albo na rower
Następny artykułNie daj się okraść. Policja apeluje do działkowców