Strona główna 112 Pędzili przez Świdnicę. Przesiądą się na fotel pasażera albo na rower

Pędzili przez Świdnicę. Przesiądą się na fotel pasażera albo na rower

1

107 km/h i 103 km/h to prędkości jakie w terenie zabudowanym rozwinęli dwaj kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez świdnickich policjantów. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

4 maja około godziny 8.00 na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Skoda. 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 107 km/h, czyli aż o 57 km/h przekroczył dozwolony limit. Pół godziny później, również na terenie Świdnicy, mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość tym razem o 53 km/h. 53-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, kierujący pojazdem marki BMW, poruszał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto pożegnali się z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące. – Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przypomina rzecznik świdnickiej komendy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW kwietniu w świdnickim „Latawcu” na świat przyszła ponad setka maluchów!
Następny artykułMaturzyści zmierzyli się z królową nauk [FOTO/ARKUSZE]