Strona główna Wydarzenia Świdnica Lato na podwórku. Poszukiwani wolontariuszki i wolontariusze

Lato na podwórku. Poszukiwani wolontariuszki i wolontariusze

0

Od pięciu lat „Lato na podwórku” towarzyszy dzieciom podczas wakacji w mieście. To pomysł na to, jak oderwać młode pokolenie od ekranów i wypełnić czas letni twórczymi zajęciami. By misja zakończyła się powodzeniem, Fundacja Ładne Historie potrzebuje wsparcia wolontariuszy – otwarta rekrutacja potrwa do 15 czerwca.

Dzięki oddolnej inicjatywie pt. „Lato na podwórku” najmłodsi mieszkańcy Świdnicy przez całe wakacje mają zapewnioną rozrywkę i edukację. Jak co roku na uczestników i uczestniczki czekają zajęcia edukacyjne oraz bogata oferta warsztatów jak m.in. projektowanie, malowanie, uważność i relaksacja, a także taniec, kino i teatr. To wydarzenia familijne, zachęcające do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z całą rodziną – zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy seniorów. Projekt startuje na podwórkach 21 czerwca i potrwa do 26 sierpnia. – Chcemy pokazywać, że nawet ta najbliższa przestrzeń wokół nas – podwórkowa – może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa. Niezależnie od tego, jak ona jest urządzona, tym, co ją tworzy są przede wszystkim sąsiedzkie relacje – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są prawa dziecka, by przyjrzeć się z bliska takim pojęciom jak prawo do tożsamości, rozwoju czy wyrażania własnych poglądów. Organizatorom zależy, aby to same dzieci miały wiedzę na temat tego, jakie prawa im przysługują i jak można je chronić. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Cichymi bohaterami każdej edycji są wolontariusze i wolontariuszki, którzy pomagają przy realizacji zajęć. Może zgłosić się każdy powyżej 15 roku życia, kto czerpie radość z pomagania i dzielenia się doświadczeniami, a przy tym ma w sobie chęć przeżycia przygody, działając na rzecz innych. To szansa na zdobycie cennych umiejętności organizacyjno-animacyjnych, a przede wszystkim sposób na poznanie nowych ludzi i realny wpływ na sytuację małych mieszkańców Świdnicy. Aby współtworzyć „Lato na podwórku”, należy do połowy czerwca 2021 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej fundacji. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się także w mediach społecznościowych: https://fb.me/e/44WpwJI76.

Fundacja tworzy obszerny program rozwoju w ramach Akademii Wolontariusza dla wszystkich chętnych podjęcia się pracy zespołowej w trakcie projektu jak na przykład szkolenia z samoobrony i asertywności, warsztaty z wystąpień publicznych czy nauki Polskiego Języka Migowego. Wartością dodaną jest promocja idei wolontariatu współtworzonego z przedstawicielami świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jako wyjątkowej alternatywy dla rozwoju osób w różnym wieku, poprzez działania umożliwiające międzypokoleniową integrację.

/Fundacja Ładne Historie/

Poprzedni artykułChcesz zacząć promować swoją markę na Tik Toku? Poznaj moc możliwości serwisu!
Następny artykułOznaczenia na oponach samochodowych. O czym informują i jak je odczytywać?