Strona główna Artykuł sponsorowany Książka dla dzieci o szacunku, tolerancji i akceptacji

Książka dla dzieci o szacunku, tolerancji i akceptacji

0

Inspirująca opowieść o małym chłopcu, który  odkrył, że ma różowy cień…  i poszedł do szkoły w spódniczce oraz o ojcu,  który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko  w jego wyborach. „Mój cień jest różowy” Scotta Stuarta w przekładzie Michała Rusinka na początku roku ukazała się nakładem wydawnictwa Znak emotikon.

„Mój cień jest różowy” to podnosząca na duchu opowieść o odwadze bycia innym i byciu wiernym sobie z mocnym przekazem — to, co nas wyróżnia, i sprawia, że jesteśmy inni, jest fajne, prawdziwe: Być innym — jest bosko!

Książka powstała pod wpływem osobistych doświadczeń autora z 3-letnim wówczas synem, który przeżywał fascynację postacią Elsy z „Krainy lodu” i  nie wpisywał się w powszechnie przyjęte schematy społeczne, co przysparzało mu wielu kłopotów z rówieśnikami i dorosłymi w codziennym, przedszkolnym życiu. Scott w ramach wsparcia dla syna i dorosłych stawiających czoła podobnym wyzwaniom, stworzył  bogato ilustrowany wiersz, który w metaforyczny sposób oswaja temat tolerancji i akceptacji odmienności, zachęcając do odwagi w wyrażaniu siebie. Jak sam autor deklaruje, jego celem jest wzmacnianie dzieci w  tym, by miały odwagę różnić się od innych i pozostać sobą oraz wspieranie rodziców w procesie umacniania swoich dzieci w takich postawach.

Scott Stuart mieszka w Melbourne, w Australii z żoną i synkiem i zajmuje się pisaniem książek, które dają dzieciom siłę. Od ponad dziesięciu lat związany jest z branżą rozrywkową również w zakresie projektowania, ilustracji i animacji. Pracował przy projektach, m.in. dla Disneya, Warner Bros & Dreamworks. Odkąd sięga pamięcią, zawsze uwielbiał opowiadać bajki. Scott Stuart jest naturalnym ambasadorem wychowania w otwartości, bez stereotypów płciowych, wspierania dzieci w ich indywidualnych wyborach i podążania swoimi niezwykłymi ścieżkami, jego książki dodają odwagi w byciu sobą… W Australii Scott Stuart został okrzyknięty mianem Ojca Roku. Nagrany przez niego film na Tik Toku z udziałem syna miał ponad 17 milionów odtworzeń. Scott utworzył też zbiórkę na kickstarterze, by na podstawie książki zrobić swój własny film animowany. Zbiórka zakończyła się sukcesem!

“Mój cień jest różowy”  to inspirująca opowieść o małym chłopcu, który  odkrył, że ma różowy cień…  i poszedł do szkoły w spódniczce oraz o ojcu,  który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko  w jego wyborach.  Książka przepięknie ilustrowana, utrzymana  jest w duchu wychowania w otwartości, opowiada o odwadze bycia innym i byciu wiernym sobie; przełamuje stereotypy i uczy akceptacji. Opowieść inspirowana prawdziwą  historią, synka autora – Colina, który lubi księżniczki, wróżki i rzeczy „nie dla chłopców”, poruszyła miliony ludzi  i została sprzedana do wielu krajów na świecie.

Książkę na język polski przełożył Michał Rusinek.

W przygotowaniu kolejna książka Scotta Stuarta, „Jak być prawdziwym mężczyzną?”

Więcej o autorze dowiemy się w mediach społecznościowych:
https://www.instagram.com/scottcreates/
https://www.facebook.com/scottcreatess

/Materiały wydawnictwa Znak Emotikon/