Strona główna 112 Bez uprawnień, stanowczo za szybko. Kierowcy przyłapani

Bez uprawnień, stanowczo za szybko. Kierowcy przyłapani

0

Jedni pożegnali się z prawem jazdy za zbyt szybką jazdę, inni już nie mieli prawa wsiadać za kierownice, a mimo to kierowali pojazdami. Kilku kierowców czekają kary za łamanie prawa.

Fot. KPP w Świdnicy

35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się samochodem bez prawa jazdy i został zatrzymany tuż po północy 20 maja  na terenie miasta Strzegom przez policjantów komisariatu, patrolujących miasto. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją starosty Świdnickiego mężczyzna nie powinien wsiąść za kierownicę samochodu, bo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Surowsza kara czeka innego kierowce, który wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. 46-latek, jadący samochodem Audi, został zatrzymany w Świdnicy. Jak się okazało, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jego złamanie sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd może zastosować dodatkowo zakaz dożywotni.

Natomiast trzej kolejni kierowcy z prawem jady pożegnają się na razie na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h.

20 maja na terenie Świdnicy około godziny 08.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. 29-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h przekroczył dozwolony limit.

Około godziny 18.00 na terenie Żarowa mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki VW poruszał się z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h . Czyli limit przekroczył o 55 km/h.

Pół godziny później, także na terenie Żarowa, z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mercedes poruszał się z prędkością 126 km/h w terenie zabudowanym, oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 76 hm/h.

Wszyscy amatorzy szybkiej jazdy otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułSołtyska ciągnęła go za samochodem. Dzięki staraniom wielu ludzi Brego odzyskuje zdrowie i formę
Następny artykułKsiążka dla dzieci o szacunku, tolerancji i akceptacji