Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie korzyści płyną z suplementacji witaminy C?

Jakie korzyści płyną z suplementacji witaminy C?

0

Kwasem L-askorbinowy jest kluczowym elementem wielu procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Dlaczego potrzebujemy tej substancji? Przede wszystkim jest niezbędna do syntezy kolagenu, z którego składa się skóra i tkanki łączne. Prawidłowa synteza kolagenu utrzymuje te tkanki i narządy w zdrowiu oraz chroni je przed przedwczesnym starzeniem się.

witamina C

Jakie korzyści płyną z suplementacji kwasu L-askorbinowego?
Odpowiedni poziom witaminy C (kwas askorbinowy) w organizmie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób przewlekłych. Wraz z wiekiem w organizmie gromadzą się wolne rodniki. Są to cząsteczki z tlenem w swoim składzie, które mają jeden lub więcej niesparowanych elektronów. Są niestabilne i mają tendencję do łączenia się z innymi cząsteczkami – taki łańcuch reakcji nazywa się utlenianiem. Proces ten przyspiesza starzenie się organizmu i może powodować wiele schorzeń.

Antyoksydanty pomagają powstrzymać gromadzenie się wolnych rodników – substancji, które dają im dodatkowy elektron i zamieniają je w stabilne cząsteczki. Badania pokazują, że dodanie 500 mg witaminy C do diety może znacząco zredukować wolne rodniki, dlatego warto sięgnąć po suplementację. Jeżeli ktoś lubi przyjmowanie witamin w postaci pastylek do ssania, może w naszym sklepie zakupić taki produkt bez dodatku cukru.

Działanie ochronne kwasu L-askorbinowego
Witamina C pomaga organizmowi zwalczać wiele chorób zapalnych i zakaźnych. Stymuluje produkcję białych krwinek, które pomagają chronić organizm przed infekcjami. Kwas L-askorbinowy to cenny pierwiastek, który pobudza uruchomienie procesów odpornościowych. Zapewnia zaopatrzenie komórek w witaminę D, zapobiegając rozwojowi krzywicy. Witamina C działa, jako przeciwutleniacz, zapobiega uszkodzeniom komórek i chroni organizm przed stresem psycho-emocjonalnym. Brak witaminy C w organizmie powoduje szkorbut.

Jakie suplementy diety z kwasem askorbinowym przyjmować?
Jeśli ktoś zauważy u siebie niepokojące objawy, warto rozważyć przyjmowanie naturalnych suplementów diety. W naszym sklepie posiadamy naturalną witamina C w 100% z dzikiej róży Visanto w postaci sproszkowanej. Wystarczy jedną miarkę tego produktu rozpuścić w wodzie i wypić. Owoce dzikiej róży pochodzą z upraw ekologicznych a zawarte w niej substancje lepiej wchłaniają się do organizmu. To bioaktywna postać witaminy C zwiększająca skuteczność jej działania i wchłaniania.

Mamy do zaoferowania także kwas l-askorbinowy z ekstraktem z czarnej aronii, również w formie proszku, jest dobrze przyswajalny i zawiera dobroczynne składniki pochodzące z owoców. W pewnych okolicznościach zapotrzebowanie organizmu na kwas askorbinowy może wzrosnąć, na przykład w okresie aktywnego wzrostu, stresu fizycznego lub psychicznego, ostrych chorób układu oddechowego i innych chorób zakaźnych. Większość witamin rozpuszczalnych w wodzie takich jak witamina C jest dobrze tolerowana w wystarczająco dużych dawkach, nawet wyższych niż zalecane.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzy warto korzystać z tłumika do repliki?
Następny artykułKontenery morskie na sprzedaż i na wynajem