Strona główna Artykuł sponsorowany Czy warto korzystać z tłumika do repliki?

Czy warto korzystać z tłumika do repliki?

0
Modyfikowanie replik to ważny element całego airsoftu. W ten sposób można dostosować sprzęt do swoich preferencji pod względem wyglądu oraz parametrów. Bardzo popularnym dodatkiem są tłumiki dźwięku. Mają one kilka zalet, dzięki którym tak często się je wykorzystuje. Czy warto zdecydować się na takie akcesorium?

Jakie są zastosowania tłumika do repliki?
Repliki airsoftowe można dość mocno modyfikować – pod względem samego wyglądu oraz parametrów, a także różnych dodatkowych funkcji (na przykład latarka, celownik lub uchwyt przedni). Jednym z popularniejszych elementów, które warto implementować w swoim sprzęcie, jest tłumik. Na rynku znajdziemy dwa jego rodzaje, czyli dźwięku i płomienia. W przypadku replik druga opcja działa tylko jako element designu, nadając bardziej realistycznego wyglądu. Zmiana w parametrach jest niezauważalna.

Jeśli chodzi natomiast o tłumiki dźwięku, to mają one pewne zastosowanie. Oczywiście najważniejsze to niwelowanie hałasu, przez co przeciwnikowi trudniej nas zlokalizować. Podczas airsoftowych starć takie rozwiązanie daje pewną przewagę, zwłaszcza gdy rozgrywka toczy się na większym obszarze.

Wykorzystywanie takiego sprzętu wpływa również na parametry. Tłumiki dźwięku do replik ASG umożliwiają często montaż dłuższej lufy. W ten sposób uzyskujemy większy zasięg i prędkość wylotową. Różnica nie jest duża, ale mimo wszystko niskim kosztem możemy ulepszyć naszą replikę, bez ingerowania w jej wnętrze. Należy jednak pamiętać, aby wybierać propozycje od uznanych producentów z wytrzymałego materiału. Podczas rozgrywki łatwo uszkodzić niskiej jakości tłumik, ponieważ często będzie on narażony na trudne warunki.

Jaki tłumik do repliki airsoftowej wybrać?
Wybór najlepszego tłumika do repliki zależy od osobistych preferencji. Możemy dobrać odpowiednią długość akcesorium, jego kolor oraz ogólny design. Dobre dopasowanie tego elementu znacząco wpływa na wygląd naszego sprzętu. Nie powinniśmy też zapominać o specjalnych tłumikach dźwięku wyposażonych w moduł naświetlający. Stosuje się go wtedy, gdy korzystamy z fluorescencyjnych kulek. W ten sposób można uzyskać efekt smugi po każdym oddanym strzale, który nadaje realizmu i jest bardzo efektowny, szczególnie w nocy.

Na rynku znajdziemy tłumiki dźwięku oraz płomienia wykonane z różnych materiałów. Najwytrzymalszy jest oczywiście metal, przy czym warto rozważyć zakup elementów z aluminium. Są one naprawdę lekkie, a do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tańsze rozwiązania z tworzywa sztucznego także spełnią swoje zadanie, jednak wyglądają mniej realistycznie i często łatwo je zniszczyć w trudnych warunkach (na przykład podczas rozgrywki leśnej). Tłumiki dźwięku do replik to dość przydatne, niedrogie i proste w montażu akcesorium, które dodatkowo mocujemy samodzielnie.

/Artykuł sponsorowany/