Strona główna Artykuł sponsorowany Faktoring online – sposób na ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy

Faktoring online – sposób na ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy

0
Choć sytuacja gospodarcza po pandemii koronawirusa wydaje się powoli stabilizować, potrzeba wiele czasu, aby przedsiębiorcy mogli przywrócić swoje firmy do stanu sprzed początku 2020 roku. Oczywiście na firmach, działających w niektórych branżach, pandemia odbiła się bardziej, a na innych – w niewielkich stopniu. Dla każdego jednak była ona odczuwalna. Czy faktoring online może być sposobem na ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy po tak potężnym kryzysie?

Faktoring online – na czym polega?
Faktoring jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych przed przedsiębiorców form finansowania firmy. Popularność tego rozwiązania rośnie w błyskawicznym tempie. Co ciekawe, podczas pandemii zainteresowanie faktoringiem znacząco wzrosło, a wiele osób zaczęło korzystać z tego rozwiązania – zauważa firma faktoringowa Fandla.

Czym dokładnie jest faktoring? Otóż polega on na tym, że przedsiębiorca po wystawieniu faktury nie czeka na przelew od kontrahenta, a sprzedaje tę fakturę firmie faktoringowej. Pieniądze za fakturę otrzymuje niemal od razu, często tego samego dnia. Kiedy upływa termin płatności, określony na fakturze, kontrahent (czyli odbiorca faktury) dokonuje płatności na konto firmy faktoringowej. A zatem w całej transakcji pojawia się trzecia strona – firma faktoringowa, czyli faktor.

Jakie są największe korzyści z faktoringu?
Korzyści jest sporo, o czym chyba najlepiej świadczy wzrost popularności tej formy finansowania. Przede wszystkim faktoring pozwala na uzyskanie dostępu do pieniędzy niemal od razu po wystawieniu faktury – bez czekania na to, aż kontrahent zrobi przelew. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności – a te są bardzo popularne na przykład w branży budowlanej czy transportowej – wyjaśnia.

Ogromne znaczenie ma również to, że faktoring pozwala na zachowanie płynności finansowej firmy. Przedsiębiorca, który kiedykolwiek miał kłopot z pokryciem bieżących zobowiązań, na przykład na podatki, pensje czy wynajem siedziby firmy, doskonale wie, o czym mowa. Taka sytuacja bardzo szybko może stać się niebezpieczna, a w niektórych sytuacjach może nawet doprowadzić do powstania zatorów płatniczych. Faktoring online jest dobrym sposobem na uzyskanie dostępu do gotówki, a tym samym na zyskanie środków finansowych na pokrycie bieżących zobowiązań – twierdzi.

Nie bez znaczenia jest również to, że faktoring online traktowany jest jako ciekawa alternatywa dla kredytu bankowego. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu firmy, które miały kłopoty finansowe, bardzo często decydowały się na kredyt. Takie rozwiązanie wymaga jednak podjęcia długotrwałego zobowiązania finansowego, nie wspominając już o licznych i bardzo czasochłonnych formalności. Faktoring online nie wiąże się z koniecznością wypełniania wielu dokumentów, z wizytami z banku czy z oczekiwaniem na decyzję. Tak naprawdę cały proces – od zgłoszenia się do firmy faktoringowej, aż do uzyskania pieniędzy – może zająć nie więcej niż 24 godziny – informuje.

Czy faktoring to dobry sposób na ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy?
Bez wątpienia tak – i to nie tylko po kryzysie gospodarczym, wywołanym pandemią, ale też zawsze wtedy, kiedy płynność finansowa firmy zostaje zakłócona. Gdy przedsiębiorca czeka na przelewy od kilku kontrahentów, którym wystawił faktury z odroczonym terminem płatności, mogą pojawić się kłopoty finansowe – szczególnie, jeśli w firmowej kasie zaczyna brakować środków, a kontrahenci raczej nie planują płacić przed terminem na fakturze. A przecież przedsiębiorca ma sporo kosztów! – twierdzi Fandla.

Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na firmę, a także na relacje z podwykonawcami – właśnie dlatego faktoring jest tak dobrym, cenionym rozwiązaniem. Korzystając z takiej usługi finansowania, przedsiębiorca może szybko ustabilizować sytuację finansową w swojej firmie – zapewnia.

Nowoczesny faktoring online!
Czujesz, że faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy faktoringowej Fanda, która stawia przede wszystkim na sprawną obsługę, a przy tym oferuje bardzo korzystne warunki. Nie bez powodu Fandla pojawia się tak wysoko w rankingach faktorów – w końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły, a ta firma doskonale to rozumie! – zachęca firma.

/Artykuł sponsorowany/