Strona główna 0_Slider Dwie noce z zamknięciem przejazdu i objazdami. Trwa remont na „trzydziestce piątce”

Dwie noce z zamknięciem przejazdu i objazdami. Trwa remont na „trzydziestce piątce”

0

Do niedzieli potrwają prace związane z remontem przejazdu kolejowego na drodze krajowej nr 35 między Pszennem a Marcinowicami, które wiążą się utrudnieniami w ruchu. W ciągu dwóch najbliższych nocy dojdzie do całkowitego zamknięcia przejazdu krajową „trzydziestką piątką”, a zmotoryzowani będą musieli korzystać z wyznaczonego objazdu.

Remont przejazdu na DK35 (stan z 10 maja)

Remont przejazdu kolejowego na ruchliwej „trzydziestce piątce”, na którego wyboistą nawierzchnię od kilku miesięcy głośno skarżyli się zmotoryzowani, prowadzony jest w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 285. Przebudowa drogowo-torowego skrzyżowania rozpoczęła się tydzień temu i ma potrwać do 16 maja. Realizacja prac podzielona została na trzy etapy, którym towarzyszą zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie, trwającym od 7 do 11 maja wyłączony z ruchu został pas Świdnica-Wrocław. Do 15 maja prace prowadzone będą na pasie z Wrocławia w kierunku Świdnicy. Ruch w miejscu prowadzenia robót odbywa się wahadłowo.

W najbliższym czasie kierowców czekają poważniejsze utrudnienia. – Zgodnie z informacją wykonawcy linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław-Świdnica z piątku na sobotę (14-15 maja) oraz z soboty na niedzielę (15-16 maja) w godzinach 22.00-5.00 nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. Jednocześnie wprowadzony zostanie objazdu drogami powiatowymi przez miejscowości: Kątki-Zebrzydów-Marcinowice – informuje Urząd Gminy Marcinowice.

/mn/

Poprzedni artykułJak przedłużyć włosy na nano ringi?
Następny artykułUniwersalne ogrodzenie panelowe przebojem XXI wieku