Strona główna 0_Slider Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zwierzynieckie

Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zwierzynieckie [FOTO]

0

W ten weekend zajrzeliśmy do zachodniej części miasta, a dokładniej sprawdziliśmy, jak z lotu ptaka wygląda część Osiedla Zwierzynieckiego położona w sąsiedztwie Parku Młodzieżowego. Zapraszamy do oglądania fotorelacji okiem drona.

Dawniej tereny osiedla były nazywane Schrebergärten, co oznaczało ogródki działkowe. Wschodnią część Osiedla Zwierzynieckiego zajmuje obecnie Park Młodzieżowy,  do 1945 były tu tereny sportowe (część środkowa) oraz dwa niewielkie cmentarze w części południowo-wschodniej i obszar rekreacyjno-parkowy tzw. Riebels-Höhe.

Na południe od ulicy Armii Krajowej (dawniej Armii Czerwonej, Grenadierstrasse) do 1991 roku znajdowały się tzw. Czerwone Koszary (Infanteriekaserne), zaś w zachodniej części tzw. Białe Koszary, które także zajmowane były przez garnizon Armii Czerwonej. W pierwszej połowie lat 90. XX wieku, gdy tereny zostały uwolnione spod władania Rosjan, rozpoczęto budowę domów szeregowych, które przy ulicy Zwierzynieckiej znajdują się do dziś. Mienie poradzieckie zaadaptowano na budynki użyteczności publicznej takie jak: Urząd Miejski, Sąd Rejonowy, Starostwo Powiatowe, Urząd Skarbowy i Powiatowy Urząd Pracy, a także na cele mieszkalne.

W dzisiejszym przelocie odwiedziliśmy ulice Sarnią, Wilczą, Jaskółczą, Kruczą, Sowią, Słowiczą i oczywiście Zwierzyniecką.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułDzień Dziecka z super nagrodami [KONKURS]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]