Strona główna 0_Slider Coraz mniej pacjentów zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”

Coraz mniej pacjentów zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”

0

Wojewoda dolnośląski ponownie zmniejszył limit łóżek, jakie Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorym na COVID-19. Obecnie w placówce hospitalizowanych jest sześciu zakażonych pacjentów. 

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju, wojewoda dolnośląski po raz kolejny w ostatnim czasie nakazał świdnickiemu szpitalowi zmniejszenie liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia. – Aktualna liczba łóżek obowiązująca od 20 maja 2021 roku to 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 (poziom I zabezpieczenia) oraz 10 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (poziom II zabezpieczenia), w tym 4 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – wylicza Łukasz Czajkowski ze świdnickiego „Latawca”.

Zgodnie z wcześniej obowiązującą decyzją wojewody Jarosława Obremskiego, od 11 maja 2021 roku świdnicki „Latawiec” musiał zapewnić w sumie 45 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeszcze w kwietniu placówka musiała zapewnić ponad sto tzw. łóżek covidowych.

Aktualnie hospitalizujemy 6 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 4 pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej. Obecnie w szpitalu przebywa jeden pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 – informuje Czajkowski. W dolnośląskich szpitalach zajęte są obecnie 752 z 1591 łóżek covidowych, a także 119 ze 185 respiratorów dla pacjentów z COVID-19.

/mn/

Poprzedni artykułNie do zatrzymania w Opolu
Następny artykułOkradziona altanka. Policja apeluje do działkowców