Strona główna Sport Piłka ręczna Chłopcy w kratkę, dobre występy naborówki

Chłopcy w kratkę, dobre występy naborówki

0

W minionym tygodniu grały nasze oba zespoły chłopców Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Starsza drużyna udała się do Legnicy, a młodsza do Żórawiny… Z dobrej strony podczas turnieju w Lubinie pokazała się naborówka z rocznika 2011.

Ekipa chłopców trenera Krzysztofa Terebuna grała w Legnicy z liderem rozgrywek grupy A, Siódemką Miedzią Legnica oraz Dziewiątką Legnica. Do Świdnicy Szare Wilczki wróciły z jednym zwycięstwem. Już dziś (18.05) w następnym turnieju młody ŚKPR zagra na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin i Żagwią Dzierżoniów.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 27:17 (17:10)

ŚKPR: Anioł – Mitek 6, Ruszaj 3, Czerwiński 3, D. Błaszczyk 2, Surma 1, Czapla 1, Szczygieł, Choiński

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 22:16 (12:7)

ŚKPR: Anioł – D. Błaszczyk 5, Czerwiński 5, Mitek 4, Marek 4, Ruszaj 4, Surma 4 Szczygieł, Choiński, Czapla

Tym razem nie doczekaliśmy się zwycięstw naszej najmłodszej ligowej drużyny, ale najważniejsze, że zdobyta została kolejna porcja doświadczenia. Na rozegranym w sobotę, 15 maja turnieju w Żórawinie ŚKPR II przegrał 11:21 ze Śląskiem Wrocław oraz uległ 16:24 Chrobremu Żórawina. Warto dodać, że był to turniej z udziałem aktualnie trzech najlepszych zespołów grupy B, a świdniczanie nie mogli zagrać w optymalnym składzie.

Śląsk Wrocław – ŚKPR II Świdnica 21:11 (9:5)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – Przybicin 4, F, Paluch 3, F. Stadnik 2, Szychowski 1, St. Stramek 1, Satała, Dziurbacz, Zając, Lurka, Kocjan, Bronikowski, K. Pawlak

Chrobry Żórawina – ŚKPR II Świdnica 24:16 (13:8)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – F. Stadnik 5, Szychowski 4, F. Paluch 3, Przybicin 2, Zając 1, Bronikowski 1, Satała, Dziurbacz, Lurka, Kocjan, K. Paluch, St. Stramek

Naborówka z rocznika 2011 trenerki Justyny Curyl znakomicie spisała się z kolei na towarzyskim turnieju mini piłki ręcznej. W sobotę, 15 maja młode Szare Wilczki zagrały pięć meczów i zanotowały cztery zwycięstwa, co ostatecznie dało im trzecie miejsce.

Wyniki:
ŚKPR – Sportfuture I Legnica 9:3
ŚKPR – Siódemka Miedź I Legnica 12:14
ŚKPR – Bór Oborniki Śl. 11:4
ŚKPR – Sportfuture I Lubin 17:15
ŚKPR – Bór Oborniki II Śl. 11:9

ŚKPR: Jan Sawicki, Hubert Suszycki, Szymon Kocjan, Patryk Matlak, Franciszek Jowik, Alan Kasendra, Oskar Warachim, Benjamin Miedziński.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułJakub Moneta zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów
Następny artykułTo był bardzo udany, biało-zielony weekend naszej młodzieży