Strona główna 0_Slider Baseny w powiecie świdnickim ponownie otwierają się dla wszystkich chętnych!

Baseny w powiecie świdnickim ponownie otwierają się dla wszystkich chętnych!

0

Już od 28 maja baseny kryte w całym kraju ponownie zostaną otwarte. Odbędzie się to zgodnie z obowiązującymi reżimem sanitarnym i zasadami opublikowanymi w rozporządzeniu Rady Ministrów. Sprawdzamy, w jakich godzinach i w jakim zakresie będą działały pływalnie w okolicach Świdnicy. 

Rozporządzenie Rady Ministrów ukazało się w czwartek, 6 maja. Zakłada ono wznowienie działalności basenów, klubów fitness i siłowni z limitem 1 osoby na 15 mkw powierzchni. W dokumencie wskazano również, że baseny czy aquaparki będą mogły być udostępnione ograniczonej liczbie osoby, nie przekraczającej połowy obłożenia obiektu.

Poza limitem osobowym pozostałe czynności mają się odbywać zgodnie z zasadami obowiązującymi od początku pandemii. Osoby korzystające z obiektów są zobowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, a także do przebywania w maseczce w holu czy szatni pływalni.

Pływalnie w powiecie świdnickim i okolicach

Świdnicka pływalnia wraca do normalnego funkcjonowania. – Basen przy ulicy Równej będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-22:00, a także w weekendy od 10:00 do 18:00. Obowiązują nas oczywiście wszystkie restrykcje i obostrzenia, dlatego też na daną godzinę będzie mogło wejść maksymalnie 25 osób, co stanowi 50% obłożenia naszego obiektu – mówi Przemysław Grzyb.

Nieco bardziej skomplikowaną sytuację ma Wodne Centrum Rekreacji w Świebodzicach, który musi połączyć treningi klubów sportowych z chęcią odwiedzin obiektu przez osoby indywidualne. – Basen w Świebodzicach będzie działał zgodnie z rozporządzeniem, czyli z 50% obłożeniem. W naszym przypadku jest to 80 osób. Dostępne miejsca musimy podzielić między klientów indywidualnych, kluby sportowe, a także lekcje nauki pływania. Cieszymy się, że nasz obiekt jest dobrze postrzegany przez wszystkie te grupy i z tego względu zdecydowaliśmy się wprowadzić segmenty czasowe – mówi prezes zarządu Jarosław Pizuński.

Godziny otwarcia Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach

Poza basenem sportowym i rekreacyjnym do dyspozycji klientów oddana zostanie również zjeżdżalnia, brodzik dla dzieci, jacuzzi (jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby), a także strefa saun, której godziny funkcjonowania pokrywają się z działaniem pływalni dla klientów indywidualnych. Na terenie strefy saun może jednocześnie pozbywać maksymalnie 21 osób, w tym: sauna Infrared – 3 osoby, biosauna – 6 osób, sauna fińska – 7 osób, łaźnia parowa – 5 osób, pod natryskami i w strefie schładzania 10 osób z zachowaniem społecznego dystansu wynoszącego 1,5 m.

Pływalnie dostępne także w Strzegomiu, Żarowie i Witoszowie Dolnym

W powiecie świdnickim jest również kilka mniejszych obiektów, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem. Są to baseny w Żarowie, Witoszowie Dolnym oraz w Strzegomiu, które także wznawiają swoją działalność.

Basen w Żarowie do tej pory był czynny dla sportowców i grup zorganizowanych, ale od piątku, 28 maja, będzie on już dostępny także dla klientów indywidualnych. W zgodzie z rozporządzeniem na pływalni będzie mogło przebywać 50% możliwych do przyjęcia pływaków, do których dyspozycji oddany będzie basen sportowy, brodzik oraz strefa rekreacji. Bliźniaczo sytuacja wygląda w Witoszowie Dolnym i w Strzegomiu. Obydwa baseny wracają na pełnych obrotach. Pływalnia w Witoszowie otwarta będzie w tygodniu w godzinach 6:00-22:00, a weekendy od 11:00 do 21:00. Z kolei strzegomski „Delfinek” będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-22:00 oraz w weekendy od 9:00 do 22:00. Na obydwu basenach będzie możliwość korzystanie poza basenem ze strefy rekreacji, na której będą wytyczone odpowiednie limity osobowe.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł10 lat Kinematografu-wieczorów z kinem rosyjskim
Następny artykułNowy serwis ogłoszeniowy Swidnica24.pl już działa! Pierwsze ogłoszenie GRATIS!