Strona główna Temat dnia Znana data uruchomienia punktu szczepień na lodowisku. Rusza rejestracja

Znana data uruchomienia punktu szczepień na lodowisku. Rusza rejestracja

1

Punkt szczepień w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomyślnie przeszedł odbiór Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsze osoby będą mogły zostać zaszczepione w połowie maja, bo wtedy rząd zapowiada zwiększone dostawy szczepionek do Polski. W ogólnopolskim systemie rejestracji do świdnickiego punktu zostaniemy zarejestrowani od 17 maja – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

Fot. UM w Świdnicy

Od poniedziałku, 26 kwietnia od godz. 8.00 uruchomiona zostanie specjalna infolinia 74/ 66 22 779. Na ten numerem telefonu można dzwonić, aby się zarejestrować na szczepienie, a także zasięgnąć informacji. Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie działała infolinia. 1 i 3 maja punkt będzie nieczynny.

Zarejestrować można się także przez e-rejestrację (pacjent.gov.pl), infolinię – 989, wysyłając sms o treści „SzczepimySie” na numer telefonu 664 908 556 lub 880 333 333, a także w wybranym punkcie szczepień.

Obsługę punktu szczepień w hali lodowiska zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy.

Przygotowano pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewniło m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułNiezwykle rzadki ryś dotarł w Góry Sowie [VIDEO]
Następny artykułMagistrat dostrzegł dziury. Korczaka i Sikorskiego do remontu