Strona główna 0_Slider Magistrat dostrzegł dziury. Korczaka i Sikorskiego do remontu

Magistrat dostrzegł dziury. Korczaka i Sikorskiego do remontu

1

Jedna z najbardziej zniszczonych po zimie nawierzchni w Świdnicy doczeka się naprawy. Prowadząca do szpitala ul. Korczaka będzie poprawiana w dwóch etapach. Gruntowny remont nareszcie czeka także fragment ul. Sikorskiego. Co z resztą ulic?

Ulica Korczaka

Od trzech tygodni czytelnicy Swidnica24.pl zgłaszali najbardziej zniszczone po zimie drogowe nawierzchnie w Świdnicy. Najgorzej wygląda ul. Korczaka.

W najbliższym czasie ulica zostanie objęta remontem cząstkowym w ramach napraw bieżących, by poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem będzie przebudowa obejmująca swoim zasięgiem fragmentaryczne wzmocnienie konstrukcji podbudowy oraz wykonanie nawierzchni ścieralnej jezdni. Częściowa naprawa ulicy przeprowadzona zostanie jeszcze w kwietniu. Natomiast przebudowa planowana jest na przełomie czerwca i lipca tego roku. Szacowany koszt inwestycji to ok. 160 tys. zł. – poinformował Urząd Miejski w Świdnicy.

Po wielu latach oczekiwań zostanie dokończony remont ul. Sikorskiego w Świdnicy. Odcinek od ronda do ul. Langiewicza do ronda Solidarności został zmodernizowany już 7 lat temu. Aż do tego roku miastu nie udało się pozyskać środków ani wygospodarować własnych na dokończenie prac do skrzyżowania z ul. Zamenhofa. Bedzie to możliwe m.in. dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. –  Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ulicy Władysława Sikorskiego, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 a-d. Przeprowadzony będzie on na przełomie 2021 i 2022 roku – informuje magistrat i zapowiada, że będzie starało się o pozyskanie środków z funduszu na remonty ulic Polna Droga i Inżynierska.

Oprócz wspomnianej już ul. Korczaka, na liście ulic do pozimowych remontów, sporządzonej przez czytelników portalu, znalazły się m.in. Dąbrowskiego, Prądzyńskiego, Muzealna, Wrocławska, Westerplatte.  – Trwa inwentaryzacja uszkodzeń po zimie. Na tej podstawie ustalony zostanie plan napraw – poinformowała Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułZnana data uruchomienia punktu szczepień na lodowisku. Rusza rejestracja
Następny artykułMajowe święta w Świdnicy wirtualnie i plenerowo